Vip Vanity

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Shkruar nga Anabel

13 Mars 2023

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Nata më e madhe e Hollywood-it shoqërohet edhe me pamje që ngelin në mendje: buzë të kuqe, sy që shkëlqejnë dhe flokë të stiluar këndshëm. Shihni disa nga pamjet më të mira, të cilat me siguri do të ndikojnë te tendencat e ardhshme të flokëve dhe grimit.

Lady Gaga e frymëzuar nga vitet '80

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Jessica Chastain risjell një pamje që të kujton Hollywood-in e vjetër

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Rihanna, mbretëresha e buzëkuqit të kuq

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Stephanie Hsu bie në sy për qerpikët dhe buzëkuqin rozë

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Halle Bailey, princesha e Disney-t

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Elizabeth Olsen, me një pamje elegante dhe klasike, ashtu si dhe buzëkuqi i saj i kuq mat

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Angela Bassett kombinoi në mënyrë perfekte tonin e syve, buzëkuqin dhe fustanin

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Florence Pugh na bindi të lidhim një fjongo të zezë te topuzi 

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Cara Delevingne thjesht shkëlqen

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Ana de Armas - sparkle & shine

Grimi dhe flokët: Pamjet më të mira në Oscars 2023

Fotot: Getty Images