Celebrity

Sharon Stone thotë se roli i saj ikonik i kushtoi humbjen e kujdestarisë së djalit

Shkruar nga Anabel

8 Mars 2023

Sharon Stone thotë se roli i saj ikonik i kushtoi humbjen e
Getty Images

Sharon Stone, e ftuar në podkastin “Table for Two” me Bruce Bozzi, u shpreh se roli i saj legjendar në filmin “Basic Instinct” i kushtoi kujdestarinë e humbjes së djalit të saj, Roan, të cilin e adoptoi së bashku me ish-partnerin, Phil Bronstein.
 
“Humba kujdestarinë e fëmijës. Gjykatësi e pyeti vogëlushin tim: ‘A e di që mami yt bën filma seksi?’. Menduan se e dinin se çfarë prindi isha, sepse bëra atë film”, tha ajo.

“Njerëzit vërtiteshin pa rroba në TV, rregullisht, ndërsa unë humba kujdestarinë e fëmijës, kur panë lakuriqësinë time për 16 sekonda”, shtoi aktorja, duke theksuar se e gjitha kjo e dëmtoi shumë psikologjikisht dhe fizikisht. Sharon tha se u detyrua të shkonte në spital për aritmi.
 
“Më theu zemrën. Tamam-tamam, më theu zemrën”, u shpreh Stone.

Sharon Stone thotë se roli i saj ikonik i kushtoi humbjen e
"Basic Instinct"


Ajo ka folur për kujdestarinë e djalit edhe në vitin 2021, në librin me kujtimet e saj, të titulluar “The Beauty of Living Twice”. Në veprën e saj, thekson se ajo dhe Bronstein u ndanë në vitin 2004 dhe se nuk mund ta tregonte arsyen se pse e humbi kujdestarinë e të birit, për shkak të një marrëveshjeje konfidencialiteti, si dhe për “respekt” ndaj tij.
 
Por, Stone ndau ndjesitë e saj: “U ndëshkova sepse ndryshova perceptimin se si ne i shohim gratë dhe e kuptoj që duke shkruar këtë libër, mund të ndëshkohem sërish. Por, këtë herë nuk kam frikë!”, tha ajo, duke shtuar edhe se pas humbjes së kujdestarisë, nuk mund të funksiononte siç duhej. Flinte çdo pasdite dhe thjesht nuk mund të ngrihej nga shtrati.

Më pas, Stone mësoi se vuante nga anoreksia.
 
“Ndalova së ngrëni, u copëtova dhe as nuk e kisha vënë re. Isha shtrirë dhe kisha hequr dorë. Zemra ime, mesa dukej, ishte thyer me të vërtetë”, nënvizoi ajo. Gjithashtu, tha se ndërkohë që mundohej të përmirësonte shëndetin, duhej të vijonte të luftonte për djalin e saj.
 
“Unë e bëra këtë për 13 vjet, luajta një lojë shumë të gjatë dhe shumë të vështirë shahu, në përpjekje për t’i siguruar atij gjithçka që mundja, për shëndetin dhe mirëqenien e tij. Tani, shtëpia dhe familja ime janë kompletuar dhe unë jam në gjendje të rigjej suksesin në pjesën tjetër të jetës, sepse zemra ime është plot”, përmbylli aktorja legjendare historinë e saj.

Artikuj të sugjeruar: