Astro Fun

Përdorim astrologjinë: Si dhe ku do ta gjeni burrin, sipas një videoje virale në Tiktok

Shkruar nga Anabel

6 Mars 2023

Përdorim astrologjinë: Si dhe ku do ta gjeni burrin, sipas një
Foto: Jaboo2foto Via Shutterstock / Engin_Akyurt And Chikovnaya Via Canva

Në astrologji, sinastria është studimi i përputhshmërisë midis dy njerëzve dhe se si ata do të ndërveprojnë dhe do t'i përgjigjen njëri-tjetrit. Shumë planetë dhe aspekte hyjnë në lojë për sa i përket përputhshmërisë midis dy njerëzve dhe më të rëndësishmit përfshijnë shenjën e Diellit, Marsin, Afërditën, Hënën dhe Jupiterin.

Astrologët e konsiderojnë Jupiterin një planet të rëndësishëm për të përshkruar personin që përshtatet me ju dhe vendin ku mund ta takoni.

Çfarë duhet të bëni? Të gjeni vendodhjen e Jupiterit në hartën tuaj astrologjike. Shenja ku ju bie Jupiteri përcakton cilësitë e burrit të ardhshëm, ndërsa shtëpia ku bie zbulon vendin ku do ta takoni. Për të zbuluar shenjën ku e keni Jupiterin dhe shtëpinë, klikoni këtu. Në vijim gjeni shpjegimet:

Shenja ku pozicionet Jupiteri

Jupiteri te Dashi: Personi ideal për ju është një njeri i sigurt dhe energjik. Ai do të jetë i guximshëm. Ky person nuk do ta ketë problem të ndjekë dashurinë e tij derisa ta fitojë.

Jupiteri te Demi: Ky njeri tërhiqet nga vlerat, mjedisi, pronat etj. Ai zakonisht ka një natyrë të ëmbël dhe të qetë, megjithëse ndonjëherë mund të jetë kokëfortë.

Jupiteri te Binjakët: Kjo marrëdhënie mund të jetë më komplekse se disa, por ky njeri do të jetë i zgjuar dhe do të ketë një anë intelektuale të personalitetit dhe ndoshta punon në një fushë që kërkon shumë komunikim si shitës, folës radioje, avokat apo shkrimtar.

Jupiteri te Gaforrja: Ky burrë është zakonisht një figurë që edukon dhe kujdeset si edhe i kushton një rëndësi të madhe të kaluarës, shtëpisë dhe familjes.

Jupiteri te Luani: Ky njeri është i ngrohtë, i kujdesshëm, argëtues dhe në qendër të vëmendjes – por mos bëni gabim të shkelni egon e tij.

Jupiteri te Virgjëresha: Ky njeri është një punëtor i palodhur dhe rrallëherë dëshpërohet. Ai është i besueshëm, i ngrohtë dhe i kujdesshëm, por ndonjëherë mund të jetë një perfeksionist.

Jupiteri te Peshorja: Ky burrë është i dashuruar me dashurinë dhe të tërhiqet nga njerëzit dhe gjërat e bukura dhe ka të ngjarë të ndihet i humbur pa një tjetër person të rëndësishëm krah tij.

Jupiteri te Akrepi: Ky njeri është aktiv dhe shkon pas asaj që dëshiron. Ai ka kuriozitet të madh dhe është në kërkim të një partneri interesant dhe besnik mbi të gjitha.

Jupiteri te Shigjetari: Jupiteri në Shigjetar konsiderohet si vendi më me fat. Ai është një person i pëlqejë udhëtimet dhe emocionet. Jeta me këtë njeri do të jetë gjithmonë një aventurë dhe rrallë do të ketë një moment të mërzitshëm.

Jupiteri te Bricjapi: Jupiteri konsiderohet “në rënien e tij” në këtë shenjë, gjë që mund ta bëjë jetën e dashurisë më të ndërlikuar pasi kjo është një shenjë shumë serioze e prirur për të punuar me orë të gjata. Megjithatë, ai gjithmonë do të jetë i përqendruar në arritjen e qëllimeve të mëdha dhe ka të ngjarë të ketë sukses.

Jupiteri te Ujori: Ky burrë do jetë mendimtar, i logjikshëm dhe shpesh i paparashikueshëm. Ai mund të jetë i shkëlqyer në fushën e tij, disi i çuditshëm dhe përsa i përket dashurisë dhe martesës, do të dëshirojë që gjithmonë miqësia të jetë në bazë të marrëdhënies.

Jupiteri te Peshqit: Ky njeri do të jetë i sjellshëm, i ndjeshëm dhe kreativ. Ai ndonjëherë mund të jetë i prirur për të sakrifikuar shumë, por do të bëhet një burrë i kuptueshëm, i dashur dhe i dhembshur.

Shtëpia ku pozicionet Jupiteri

Shtëpia I: ka të ngjarë ta takoni burrin pa ndihmën e miqve apo njerëzve të tjerë dhe ka shumë mundësi të jeni ju që i afroheni e para.

Shtëpia II: përfaqëson asetet materiale dhe financat. Nëse Jupiteri është në shtëpinë e dytë, mund të takoni burrin përmes menaxhimit të parave si banka, huamarrja, blerja, investimi ose ndonjë lloj tjetër institucioni financiar, vendi ose situata kur merreni me para dhe financa.

Shtëpia III: përfaqëson fqinjët dhe rrethinën ose lagjen tuaj të afërt, anëtarët e afërt të familjes dhe shkollën. Nëse vendosja juaj në Jupiter është këtu, atëherë mund të takoni burrin nëpërmjet vëllezërve e motrave, familjes, shkollës ose bashkëpunëtorëve dhe ka të ngjarë që ai të jetojë afër.

Shtëpia IV: përfaqëson shtëpinë dhe themelin bazë që mund të përfshijë një punë. Ju gjithashtu mund të takoni partnerin përmes prindërve, anëtarëve të familjes ose përmes shtëpisë në një farë mënyre si rimodelimi, blerja dhe shitja, ose çdo gjë që ka të bëjë me shtëpinë.

Shtëpia V: përfaqëson miqtë, fëmijët dhe vendet e argëtimit. Ju mund të takoni partnerin në një restorant, bar, koncert ose ndonjë vend tjetër argëtimi. Mund ta takoni edhe nëpërmjet miqve, direkt ose tërthorazi.

Shtëpia VI: përfaqëson punën dhe rutinat e përditshme, kështu që ju mund të takoni burrin tuaj të ardhshëm këtu, ose përmes një lloj aktiviteti të përditshëm. Meqenëse shtëpia gjashtë rregullon gjithashtu kafshët shtëpiake, mund ta takoni atë në një vend për kafshët, park ose diku ku tjetër.

Shtëpia VII: rregullon martesën dhe partnerët. Nëse Jupiteri ju bie këtu, mund të takoni bashkëshortin nëpërmjet atyre njerëzve që janë në jetën tuaj të përditshme, si partnerët e biznesit, bashkëpunëtorët ose kushdo tjetër i rëndësishëm që është vazhdimisht pjesë e jetës suaj.

Shtëpia VIII: sundon paratë e njerëzve të tjerë, sekretet, vdekjen, rinovimin dhe misteret e jetës. Ju mund të takoni burrin tuaj të ardhshëm ndërsa merreni me investime, taksa, para ose pasuri të të tjerëve. Gjithashtu mund ta takoni atë një mbledhje ose grup që është i interesuar për psikikën, çështjet shpirtërore, fenë ose çdo grup ose vend tjetër të interesuar për misteret e përjetshme.

Shtëpia IX: përfaqëson udhëtimin, arsimin e lartë, gjykatat, sferën juridike, ligjin dhe rendin. Ju mund të takoni burrin tuaj gjatë udhëtimit, në shkollë ose në ndonjë lloj trajnimi, ose në një mjedis ligjor si zyra e avokatit, gjykatë ose çdo vend tjetër ku zhvillohen aktivitete ligjore. Shtëpia e nëntë sundon gjithashtu internetin, kështu që ju mund të takoheni përmes një aplikacioni takimesh.

Shtëpia X: përfaqëson babanë dhe karrierën. Ju mund të takoni burrin nëpërmjet një lloj aktiviteti karriere ose vendi pune. Mund ta takosh edhe nëpërmjet një takimi me anën atërore të familjes.

Shtëpia XI: përfaqëson miqtë dhe grupet. Ju mund ta takoni burrin nëpërmjet miqve ose çdo lloj grupi, si p.sh. një kompani, klub, aplikacion takimesh ose çdo vend tjetër ku grupet mblidhen ose komunikojnë.

Shtëpia XII: përfaqëson vendet e mbyllura. Kjo mund të përfshijë spitale, biblioteka dhe institucione të tilla si shkolla, kolegje, parqe ose çdo vend tjetër që është zakonisht i izoluar dhe i qetë.