Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Mars 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Do të keni një mundësi të madhe për të përparuar në karrierë dhe do t'ju duhet të merrni më shumë përgjegjësi.

Mendoni për Saturnin si një mësues me përvojë, i cili do t'ju udhëheqë në një fushë të re, një fushë që do t'ju kërkojë të punoni shumë me një frymë përkushtimi dhe përqendrimi total - duke përjashtuar pothuajse çdo gjë tjetër. Këtë herë Saturni do të qëndrojë në sektorin prestigjioz të karrierës (shtëpia e dhjetë) nga 7 marsi 2023 deri më 13 shkurt 2026.

7 Marsi do të jetë i rëndësishëm sepse do të sjellë Hënën e plotë te Virgjëresha, duke mbushur shtëpinë e katërt të shtëpisë dhe familjes. Ju mund të përfundoni një qëllim të madh në lidhje me shtëpinë në këtë kohë, si për shembull zhvendosja në një adresë të re ose përfundimi i një rinovimi të madh.

Plutoni do të lëvizë gjithashtu në një shenjë të re - që është një lajm i madh. Shtëpia juaj e nëntë, ku Plutoni do të qëndrojë për një kohë të gjatë, është një zonë me të cilën jeni shumë rehat - ajo rregullon informacionin dhe gjithashtu ndan njohuritë që merrni përmes komunikimit. Shtëpia e nëntë rregullon arsimin e lartë, botimet, transmetimet dhe botën dixhitale, si dhe udhëtimet në distancë.

Kur Marsi shkoi në pozicion normal më 12 janar, ju gradualisht hytë në periudhën më të mirë, në të cilën jeni ende. Do të keni kohë deri më 25 mars për të përdorur këtë energji të çmuar.

Do të mendoni shumë për karrierën tani pasi keni Diellin, Saturnin, Mërkurin (udhëheqësin tuaj) dhe Neptunin (planetin e krijimtarisë) në shtëpinë tuaj të dhjetë. Jo vetëm që do të merrni surpriza të ëmbla nga zhvillimet në shtëpi, por edhe në ngjarje që lidhen me karrierën këtë muaj.

21 marsi është një ditë e këndshme për t’u argëtuar me miqtë. Shënojeni në kalendar. Ditë tjetër spektakolare do të jetë 27 marsi. Shumë dëshira mund të realizohen në këtë ditë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Për muaj me radhë, që nga gushti 2022, keni qenë duke u marrë me gjëra në prapaskenë. Mund të keni përvetësuar buxhete, të keni përcaktuar politikën e kompanisë etj. E gjithë kjo do të ndryshojë këtë muaj kur Marsi të bëjë lëvizjen e tij të parë në një shenjë të re më 25 mars.

Kur bëhet fjalë për karrierën, do të keni një mundësi të mirë më 1 dhe 2 mars. Bëni diçka të rëndësishme që ka të bëjë me avancimin e karrierës.

Nga të qenit në prapaskenë do të kaloni në një rol të ri më publik. Periudha nga 25 marsi deri më 20 maj, kur Marsi do të jetë në Gaforre, do të jetë periudha më e rëndësishme për ju në dy vjet. Do të keni kontroll mbi ngjarjet në një mënyrë që nuk e keni pasur për një kohë të gjatë dhe këtu po flas për të gjitha fushat e jetës suaj. Do të sjellë një periudhë kyçe të vitit 2023, ndaj merreni seriozisht.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 21 prilli deri më 14 maj, ndaj bëni plane nga 25 mars deri më 15 prill.

Në Hënën e plotë, më 7 mars, mund të bëni një udhëtim emocionues në një qytet që ka të ngjarë të jetë afër (por mund të jetë edhe larg).

Tani ka të ngjarë të fitoni më shumë, por do të jeni të kujdesshëm me shpenzimet sepse keni mësuar të menaxhoni të ardhurat.

Ky muaj ka të bëjë kryesisht me karrierën, sepse një tjetër moment i madh pritet më 21 mars, kur Hëna e re te Dashi do të hapë mundësi të reja në jetën tuaj profesionale. Duket se keni fituar një rol të ri - mund të promovoheni me një titull të ri dhe më shumë përgjegjësi në ditët ose javët në vijim, ose mund të hapni biznesin tuaj.

Ndoshta lëvizja më e madhe nga të gjitha do të jetë kur Plutoni do të largohet nga Bricjapi, ku ka qenë që nga viti 2008, dhe do të hyjë te Ujori më 23 mars. Plutoni është një planet i fuqishëm dhe ju mund të bëheni mjaft të pasur teksa Plutoni ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme kalon përmes Ujorit. Gjeni një këshilltar të mirë financiar ose planifikues të pasurive. Sapo paratë të fillojnë të mbërrijnë, duhet të jeni të përgatitur.

Marrëdhënia romantike do të përmirësohet në të ardhmen, sigurisht deri në vitin 2024, por ndoshta edhe më shpejt. Kur bëhet fjalë për dashurinë dhe argëtimin, po vijnë ditë më të mira.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.