Moda

Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e Dolce & Gabbana

Shkruar nga Anabel

19 Shkurt 2023

Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS

Dolce & Gabbana e kanë gjetur muzën e tyre dhe është pikërisht Kim Kardashian. Pas koleksionit “Ciao Kim”, 42-vjeçarja do të jetë imazhi i fushatës së re pranverë/verë 2023.

Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS
Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS

Fushata është krijuar në një vilë në Itali, me fotografët Mert Ala? dhe Marcus Piggott. Në fotot bardhë e zi, Kim mban aksesorë të arkivës së markës së mirënjohur, të cilat datojnë në vitet 1990 – 2000.

Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS
Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS

Kim shfaqet më seksi se kurrë, në poza dhe veshje të ndryshme, që nga një jumpsuit me printe leopardi, me një body dhe geta, një fustan shkëlqyes dhe një palë reçipeta dhe choker me gurë.

Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS
Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS
Për të dytën herë, Kim Kardashian është muza e
COURTESY DOLCE&GABBANA/MERT & MARCUS

Duke marrë parasysh komentet e vjetra të D&G, (për të cilat mund të lexoni këtu) fushata e re është patjetër një hap i madh i Kim drejt botës së modës.

Artikuj të sugjeruar: