Muzika

Gati për ndjesi të reja? Këngët e ardhshme të Selena Gomez do të kenë këto të përbashkëta

Shkruar nga Anabel

16 Shkurt 2023

Gati për ndjesi të reja? Këngët e ardhshme të Selena
Getty Images

Selena Gomez po përgatitet për të sjellë një epokë të re në muzikën e saj dhe e gjitha do të lidhet me lirinë personale! Këngët e saj të ardhshme, do të kenë si elemente të përbashkëta forcën e saj dhe në të njëjtën kohë, do të përcjellin mesazhe lirie. 

Në një intervistë për “Vanity Fair”, këngëtarja ka nënvizuar se ka dëshirë të prodhojë muzikë që u dhuron buzëqeshje njerëzve.

Gati për ndjesi të reja? Këngët e ardhshme të Selena
PHOTO: STEVEN KLEIN

“Nëse do ta bëja sipas mënyrës sime, me siguri do të shkruaja balada përgjatë gjithë jetës, por dua të prodhoj muzikë që i bën njerëzit të buzëqeshin. Muzika që po bëj tani flet për gjërat e vërteta, të cilat po i përjetoj”, u shpreh ajo.

Më pas, Sel vijoi: “Është vërtet e fuqishme, shumë pop. Tematika, në përgjithësi, është liria – liria nga lidhjet, nga errësira”.

Albumi i fundit nga Selena Gomez është “Rare”, i publikuar më 2020-ën dhe më pas, ajo u përkushtua në të tjera projekte, kryesisht kinematografike, si dokumentari rreth karrierës dhe jetës së saj personale, i titulluar “Selena Gomez: My Mind & Me”, si dhe roli në serialin dramë-komedi, “Only Murders in The Building”.

Artikuj të sugjeruar: