Out and About

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë këtu!

Shkruar nga Anabel

10 Shkurt 2023

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Përditshmëria dhe rutina janë kaq të shpejta sa dhe kohën e argëtimit e “shijojmë me nxitim”. E keni vënë re sesi edhe kur përgatitemi për një fundjavë apo një arratisje të shkurtër nga qyteti, procesi gjithsesi na lodh?! Pikërisht sepse janë kaq shumë gjëra për t’u bërë dhe ai, ekrani i celularit është gjithmonë ngacmimi që na rikthen në realitetin që duam kaq shumë ta shmangim.

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Ajo çfarë në fakt ju mungon ju (dhe mua deri dje) është informacioni! Ka vende, në zemër të Tiranës që jo vetëm të reduktojnë kohë dhe energji duke të të çlodhur, por të krijojnë luksin e madh të ndihesh ti dhe bota jote, e shkëputur komplet nga çfarë ndodh jashtë! Me siguri ju keni dëgjuar për Glam House, klinikën estetike që është shumë më tepër se kaq, prej nga del me plot gojën njeri-tjetër! 

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Nisur nga filozofia avant-garde që Glam House ka, ndjeu se kishte nevojë për më shumë hapësirë sepse gama e shërbimeve dhe emocionet që merr tek ai vend s’mund të limitohen kurrsesi në pak metra katrorë. Magjia ndodhi dhe tani, Glam duket kështu! 

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Një oaz qetësie në mes të zonës së ish-Bllokut (në krah të Nouvelle Vague Tirana), minimalist dhe luksoz në të njëjtën kohë, që ka fuqinë t’ju fusë në një tjetër botë, që nuk i ngjan asgjëje veç asaj që ndodh në mendjen tuaj. 

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Dizajni është vetëm një vlerë e shtuar në Glam House sepse vlera e vërtëtë janë shërbimet, që e bëjnë eksperiencën tuaj atje të papërsëritshme. Vetëm se ka diçka: Në ambjentet e reja të Glam House është e pamundur të mos kthehesh sërish! Kjo, jo vetëm për çfarë shihni rreth e rrotull, por për gjithë trajtimet dhe ndryshimet që pësoni gjatë orëve që do kaloni atje.

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Qëllimi i Glam House  nuk është thjesht ofrimi i një pakete shërbimesh për fytyrën dhe trupin. Eshtë shumë më tepër se kaq. Pas tij qëndron vizioni i dy motrave, Enit dhe Rominës, të cilat, të frymëzuara nga perëndimi dhe gjithë mësimet që nxjerr nga jeta atje, donin të sillnin me çdo kusht edhe në Shqipëri më të mirën e asaj bote. Qasja e tyre në fakt është përçuar në çdo detaj të klinikës, nga fakti që produktet e përdorura janë të markave më elitare në botë deri tek metodat dhe trajtimet më të sofistikuara që deri më sot, s’i gjeni askund tjetër përveçse në Glam.

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Ju me siguri keni dëgjuar për shoqen që bëri “qerpikët LVL tek Glam-i” dhe i qëndruan aq perfekt gjatë gjithë verës, por atje çdo shërbim është po aq profesional sa qerpikët më të famshëm në Tiranë!

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Lazeri Gentlemax Pro Plus nga marka amerikane Candela erdhi ekskluzivisht në Shqipëri për Glam House dhe po flasim për fjalën e fundit të teknologjisë në lidhje me epilimin e qimeve.  Të mos flasim për Icoone Medical Laser pastaj, që është shpëtim për ujrat e tepërt në trup, për tonifikimin dhe reduktimin e peshës. Teknologjia e saj është aq e sigurtë sa mund të përdoret edhe nga gratë shtatzëna!

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Ajo çfarë e diferencon Glam House nga klinikat e tjera është siguria. Ti je e sigurtë kur hyn në ambjentet e kësaj klinike dhe për asnjë çast nuk dyshon tek cilësia apo profesionalizmi i stafit sepse le ta pranojmë: Ndonëse trajtime të ndryshme fytyre gjen kudo, të rralla janë vendet ku paratë që shpenzuat prehen të qetë në paqe! Trajtimi me Dermapen apo DMK Enzyme Therapy që bëni aty, i përket një tjetër niveli dashurie për kujdesin ndaj lëkurës apo zgjidhjes së problematikave. Jam e bindur kur them se nëse Glam House do të ndodhej në Milano, Vienë apo Londër, do ta kundronim të gjithë nga larg me ëndje, e ndërsa në Tiranë konsiderojeni veten me fat sepse çmimet, krahasuar me çfarë merr, janë asgjë!

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Pas ambjentit të ri që të lë pa fjalë në kuptimin e parë të fjalës, surpriza tjetër është se Glam do të jetë më shumë sesa një klinikë estetike. Metoda e tyre aq e veçantë e qerpikëve dhe vetullave s’mund të mos ndahet me të tjerë, prandaj risia është hapja e një akademie për të gjithë ata që duan të perfeksionojnë metodën LVL + Brow Sculpt! Glam, përveçse parandalon, shëron, rinon dhe zbukuron tani është gati të ndajë qasjen e punës dhe filozofinë për të bukurën me gjithë të tjerët.

Tani do kuptosh pse çdo shoqe e jotja kërkon të shkojë

Ky vend i ngjan atyre pak gurëve të çmuar që Tirana ka, që jo vetëm s’njeh konkurrencë, por admirohet nga afër dhe larg për standartin e ri që ka vendosur për mirëqënien në kryeqytet!