Muzika

Meqë kemi Shën Valentinin para: Disa këngë romantike shqiptare, që t’ia shtosh playlistës

Shkruar nga Anabel

8 Shkurt 2023

Meqë kemi Shën Valentinin para: Disa këngë romantike

Këtë javë jemi bërë pak nostalgjikë, ndaj pse të mos i ndajmë ca kujtime me ju, veçanërisht për këngët e dashurisë. Të rikujtojmë ca këngë shqip, që t'ia shtosh playlistës tënde dhe të thuash "Të dua" në gjuhën shqipe. :)

"Xheloz" - Elvana Gjata

 "Xhulit" - Pirro Çako

"Kurrë mos thuaj jo" - Julka

"My love" - Greta Heta

"Vagabond" - Ledina Çelo

"Se të kam shpirt" - Ardit Gjebrea

"Gjithë jetën" - Flori dhe 2Po2

"Ti dhe unë" - Zig Zag Orchestra dhe Anjeza Shahini

"Unë të dua ty" - Asgjë sikur dielli

"Sytë" - Elina Duni

"Një grusht qershi" - Gjurmët

"Instinktivisht" - Shpat Deda

"Copëzat" - Vlashent Sata

"Vetëm ty" - Alban Skënderaj

"Kur të kam pranë" - Votra

"S'mund të jetoj pa ty" - MC Kresha

"Idila verore" - Haki Mesini

"Mall" - Eugent Bushpepa