Bota

Gjendet futbollisti nën rrënojat e tërmetit në Turqi

Shkruar nga Anabel

7 Shkurt 2023

Gjendet futbollisti nën rrënojat e tërmetit në Turqi
Getty Images

Dje u bë e ditur se Christian Atsu, ish-futbollisti i Chelsea dhe tashmë pjesë e skuadrës turke Hatayspor, kishte ngecur nën rrënojat e një ndërtese, pas tërmetit kolosal në Turqi.
 
Ish-sulmuesi u raportua i bllokuar nën rrënoja dhe fatmirësisht, sot, është nxjerrë i gjallë, me disa lëndime në trup.
 
Tërmeti shkatërrimtar në Turqi dhe Siri solli një numër të lartë viktimash, të cilët sipas OBSH-së mund të tejkalojë shifrën e 20,000 personave. Deri më tani, janë raportuar deri në 5,000 viktima, ndërsa për të lënduarit, nuk ka ende një shifër të saktë.
 
Ndërkohë, numrat vijojnë të rriten dhe situata është kaotike dhe shumë e trishtë.

Artikuj të sugjeruar:

 

MOS I HUMBISNI