Horoskopi Mujor

Susan Miller's Horoscope for February 2023: Libra and Scorpio

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2023

Susan Miller's Horoscope for February 2023: Libra and Scorpio

Susan Miller's Horoscope for February 2023: Libra and Scorpio

Libra

Dear Libra, February is the month of transition, where many people will play different roles in different segments and aspects of your life.

On February 5th, the Full Moon directs all your attention to the friendships you have made, but let us tell you that there will be 2 sides to this moon: Uranus can bring problems with a friend and these challenges will be connected with the money and at this point, if you don't want to give a fat friend a debt, be honest, as well as the positive aspect, that of a pleasant situation between your loved ones.

If you have lent money to someone, keep in mind that you probably won't get this money soon, maybe you won't get it at all, so manage your current income. Let this event serve as a lesson that you should not confuse money with friends. However, don't lose hope, as Uranus brings the unexpected when you least expect it.

We also have good news: Mars will enable some meetings with old friends. If you have planned a trip on or after February 5th, we can tell you that it will be a great experience. On the 7th, Venus will cooperate with Uranus to enable you to have a fantastic day with your partner, potential clients, or a job interview. You will be the most charming person in the room, so make the most of this chance.

Më 14 shkurt, do të jesh kampioni/ja e Shën Valentinit! Kjo ditë do të përcaktojë marrëdhënien tënde dhe hapat që synon të marrësh. Sigurisht, edhe kjo ka anë të mira dhe të këqija. Nëse ke një marrëdhënie serioze, mund të vijë shumë shpejt fejesa apo martesa dhe kjo, falë kombinimit të Diellit me Saturnit, të cilët të japin maturinë e duhur për të ndërmarrë hapa të rëndësishëm. Saturni të motivon të shohësh një tablo më të gjerë dhe të planifikosh në një prizëm më afatgjatë.

Por, nëse marrëdhënia jote është hasur me sfida, sërish do të jesh më i/e qartë në ndjesitë e tua. E vërteta mund të jetë mizore, por është më mirë t’i japësh fund nëse nuk ke ndjesitë më të bukura, sesa ta zvarrisësh kot marrëdhënien. Mos harro: Kur një derë mbyllet, hapet menjëherë një tjetër.
 
Nëse po punon në një projekt artistik, mund të gjesh frymëzimin dhe kreativitetin e kërkuar dhe na beso, do të dorëzosh një projekt fenomenal. Sërish, edhe për këtë, falendero Saturnin që të motivon të punosh shumë dhe të krenohesh me punë tënde.

Në 16 shkurt, Dielli shkon në Ujor dhe kjo lëvizje do të reflektohet në jetën tënde sentimentale. Nëse je beqar/e mund të ndiesh pak frustrim dhe të duash të ndërtosh një marrëdhënie solide me dikë, por mos u nxito. Në vend të kësaj, dil dhe argëtohu.

Nëse po planifikon një darkë po një udhëtim romantik me personin e zemrës, 17 shkurti është data perfekte, pasi Mërkuri kombinon energjinë positive dhe fatin, për të të bërë të lumtur.

Më pas, më 19 shkurt, Hëna e re mbërrin te Peshqit, çka do të thotë se projekte të reja fantastike dhe shumë imagjinatë do të shfaqen si me magji në karrierën tënde. Një punë e re ose ngritje në detyrë duket në horizont dhe kjo do të thotë: më shumë përgjegjësi, më shumë para, si dhe aftësi të reja. Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe do të marrësh të gjitha meritat që të takojnë për punët dhe përkushtimin tënd.

Susan Miller's Horoscope for February 2023: Libra and Scorpio

Akrepi

Fluksi i këtij muaji është i çmendur dhe universi do të të dërgojë disa sinjale të ngatërruara. Kur vjen puna për të pranuar një sfidë të re, ti e ke kurajon, por edhe i shmangesh shpejt përkushtimit. Mendo për frytet dhe qëndro pozitiv!

Në aspektin e karrierës, mund të përballesh me disa situata jo fort të këndshme, duke marrë parasysh që dikush në punë mund të jetë duke marrë meritat për një projekt që e ke bërë ti. Por, Marsi, planeti yt, të ndihmon dhe të ruan nga gjithçka, ndaj kujdeset shumë, sidomos në aspektin e parave. Më shumë avantazhe, para dhe bonuese do të rezervohen për ty gjatë këtij muaji.

Falë Saturnit në Ujor, do të të ofrohet një mundësi e re pune, të cilën ti stepesh ta pranosh. Nëse puna të ofron mundësi udhëtimi dhe ti je i/e zënë me familjen apo fëmijët, ndoshta duhet ta rimendosh shansin e dhënë.

Nëse ditëlindja jote është në 6 nëntor, plus, minus 5 ditë, apo nëse ke ashendent Akrep, do të ndjesh efektet e Hënës së re në Luan, më shumë se kushdo tjetër. Mbaj parasysh që Jupiteri po të sjell disa mrekulli të vogla, duke u kujdesur për pozicionin tënd në karrierë.

Në aspektin financiar, mund të bëhesh merak për shpejtësinë me të cilën lekët të kanë ikur nga duart kohët e fundit. E dimë që je munduar ta ndalosh të gjithë këtë rrjedhje, por shumë ndryshime që kanë ndodhur rishtazi në jetën tënde, kanë pasur nevojë për investime të shumta. Lajmi i mirë është se Marsi do të të ndihmojë të rikuperosh paratë dhe të rikthehesh sërish në pozicionin e mëparshëm.

Le të flasim për 14 shkurtin tani!

Nëse viti të ka gjetur pa partner, do të kesh shumë mundësi ta ndryshosh këtë. Me shumë gjasa ia ke vënë syrin një personi interesant dhe tërheqës, ndaj shumë shpejt do të përfshihesh në vorbullën e dashurisë. Disa Akrepë mund të bëhen prindër gjatë kësaj periudhe, ndaj është koha t’i përkushtoheni familjes dhe dashurisë.

Por, gjatë këtij muaji, universi do t’ju sjellë disa rebuse që kërkojnë nerva për t’u zgjidhur. Se si do të shkojnë ngjarjet, kjo do të të takojë vetëm ty.

Më 15 shkurt, do të përjetosh një ditë magjike, sepse Afërdita, planeti i dashurisë do të hyjë te Peshqit, për të të dhuruar dashuri pa kushte dhe shumë përkëdhelje.

A day later, Saturn cooperates with the Sun and this will bring an emergency situation at home. You may face an unexpected problem with your household furniture and you should definitely take immediate action.

The emergency situation will change on February 19, when a new and true love will surface. This date prepares you for a new chapter that will change your life. A child, great achievements and development in various aspects of life and many new ones are expected to come for you in the coming months.

During this time, a new, creative project will be presented to you, so take it seriously and work on it. At the same time, you will also face a great desire to change your appearance and change your style. Find the elements that suit you and give! You will look like a star!

MOS I HUMBISNI