Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Ky mund të jetë një muaj kyç për karrierën tuaj. Ka të ngjarë të keni një mundësi të jashtëzakonshme për t'i dhënë një shtysë të madhe karrierës. Duket se mund të jeni gati për të marrë përgjegjësi të reja, për të mësuar aftësi të reja dhe për të marrë një pozicion udhëheqës në profesionin tuaj. Në fillim do të kërkojë shumë punë dhe vëmendje ndaj detajeve, por potenciali për të fituar para të mira dhe emër të qëndrueshëm është i madh.

Çdo ditë, Marsi po bëhet më i fortë dhe do të jetë në një pozicion më të mirë për t'ju ndihmuar që të gjitha përpjekjet tuaja të shpërblehen. Thënë ndryshe, viti 2023 do të jetë një kontrast i mirëpritur me vitin 2022. Ju keni çdo arsye të besoni se mund ta shndërroni veten në një “konkurrent të denjë” dhe të fitoni respektin dhe admirimin e të tjerëve në industrinë tuaj.

Më 5 shkurt do të keni një Hënë të plotë në shtëpinë e tretë të udhëtimeve të shpejta dhe të shkurtra. Mund të ndodhë që do të udhëtoni për punë ose për kënaqësi, por sido që të jetë, duket se do të shijoni ndryshimin si dhe njerëzit që do të takoni.

Mënyra se si do e përjetoni ditën e Shën Valentinit të këtij viti varet nga mënyra se si ndiheni për marrëdhënien aktuale ose mungesën e një të tille. Disa njerëzve u pëlqen të jenë në çift, ndërsa shumë të tjerëve jo. Disa duket se nuk mund të gjejnë personin e duhur dhe kjo mund të sjellë zhgënjim. Dashuria është, pa dyshim, e ndërlikuar.

Nëse jeni në grupin e fundit, të frustruar nga ideja e Ditës së Shën Valentinit, pyesni veten nëse vërtet dëshironi një lidhje. Pyesni veten se çfarë realisht jeni të gatshëm t'i jepni një personi tjetër të dashuruar. Nëse mendoni se mund të jepni shumë, kjo është një shenjë e mirë.

Dita e Shën Valentinit do të sjellë së bashku disa nga aspektet më të bukura DHE më sfiduese. Saturni do të lidhet me Diellin, gjë që mund të sjellë ndjesi pozitive nëse jeni duke u fejuar, të keni një pamje të fortë se kush është partneri/ja, ta doni partnerin/en për gjithçka që është. I njëjti aspekt mund të sjellë trishtim për një marrëdhënie të humbur të së shkuarës. Mundohuni të mos ktheheni në të kaluarën, por të ecni përpara. Nëse ndiheni pak të dëshpëruar, thjesht mund të jeni duke reaguar keq ndaj dritës së shkurtër të ditës dhe motit të ftohtë.

Nga ana tjetër, Afërdita do të jetë në lidhje me Neptunin më 15 shkurt dhe do të jetë mjaft afër për t'i shtuar një notë romantike magjepsëse Ditës së Shën Valentinit. Këtë vit, ky çift do të takohet te Peshqit, shtëpinë që sundon karrierën tuaj.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkurti do të jetë shumë produktiv. Ju keni bërë shumë strategji në prapaskenë dhe deri në prill të gjithë do të shohin mençurinë e gjykimit tuaj. Kur Marsi të hyjë në shenjën tuaj më 25 mars, do të jetë një kohë kur do të keni më shumë kontroll mbi rrjedhën e ngjarjeve. Jupiteri është pozicionuar bukur në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, kështu që do të keni mundësinë për të lënë gjurmë në industrinë tuaj shumë shpejt.

Nëse doni një pozicion të ri, më të përgjegjshëm, me më shumë ndikim, fuqi dhe një titull që ju përshtatet, atëherë veproni para datës 16 maj, data kur Jupiteri, dhuruesi i dhuratave dhe fatit, do të largohet nga sektori juaj profesional. Pasi të merrni titullin e ri përpara 16 majit, mund të pozicionoheni përgjithmonë në një nivel më të lartë.

Ndërkohë, mund të keni një shpenzim të papritur që duket se do t’ju trondisë. Duket e padrejtë - ju po punoni shumë, menaxhimi dhe klientët ju respektojnë dhe ju admirojnë - pra përse po mendoni se keni probleme financiare? Marsi do të sjellë ndihmë nga një person me ndikim, i cili ka të ngjarë të thotë një fjalë të mirë në emrin tuaj. Sidoqoftë, qëndroni optimistë, sepse në aspektin profesional dhe financiar gjërat do të shkojnë mirë.

Përpos kësaj, Saturni do të largohet nga shtëpia juaj e tetë muajin tjetër më 7 mars dhe nuk do të kthehet për 29 vjet. Pra, ky është një lajm i mirë për financat.

Ju mund të udhëtoni jashtë shtetit ose në një distancë të largët brenda vendit në fund të muajit. Nëse kjo duket e pamundur, të paktën, do të keni ndërveprime me njerëz të rëndësishëm jashtë vendit.

Jupiteri dhe Afërdita do të takohen më 1 dhe 2 mars muajin e ardhshëm në shtëpinë tuaj të arritjeve të karrierës, kështu që nga fundi i shkurtit do ta dini me siguri se keni mbështetjen e duhur. Një rritje solide e të ardhurave nuk do të vonojë.

Prisni një stuhi ndjenjash romantike pikërisht në kohën e ditës së Shën Valentinit, 14 shkurt. Nëse jeni beqarë, 7 shkurti mund të sjellë një takim të bukur falë ndërveprimit të shkëlqyeshëm mes Afërditës te Peshqit dhe Uranit te Demi.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.