Instagramming

"BBVA" production reacts after claims that clicks were bought for Olta's performance

Shkruar nga Anabel

28 Janar 2023

"BBVA" production reacts after claims that clicks were bought for

After countless accusations and comments that clicks were being bought from the production itself, or from other people, to announce Olta's performance as the winner, "BBVA" reacted through a post on the official Instagram account.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

"Official notification! "Due to cyber attacks aimed at artificially buying clicks for the performances, Big Brother has decided to suspend the voting and let the residents themselves choose their favorite performance," the post read.

Ky reagim erdhi pasi “Vëllai i Madh” u dha një sfidë të re banorëve: Një performancë ku do të tregonin aftësitë e tyre në fusha të ndryshme dhe fituesi i garës do të shpallej nga pëlqimet e njerëzve. Por, like të panumërta vërshuan në postimet e performancës së Oltës dhe sigurisht, njerëzit akuzuan produksionin dhe palë të treta se po bliheshin klikime.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Njerëzit kontrolluan personat që kishin pëlqyer postimin ku Olta performonte një monolog dhe vunë re se krejt papritur, numri i pëlqimeve ndryshoi ndjeshëm dhe konstatuan se pëlqimet ishin të manipuluara.
 
Artikuj të sugjeruar:


 

MOS I HUMBISNI