Celebrity

Videoja virale: Drake ndërpret koncertin pasi një fans bie nga ballkoni!

Shkruar nga Anabel

24 Janar 2023

Videoja virale: Drake ndërpret koncertin pasi një fans bie nga
Photo Credits: Getty Images

Koncerti i dytë i Drake për SiriusXM në Teatrin Apollo të Harlem, New York, të dielën, 22 janar, u ndërpre pasi një fans ra nga ballkoni i sallës në audiencën më poshtë.

Sipas Insider, incidenti ndodhi rreth 90 minuta pas shfaqjes, pasi 21 Savage iu bashkua Drake në skenë për të performuar këngë nga albumi i tyre. Përpara se të fillonin të performonin, një burrë ra nga kati i dytë pranë zonës së orkestrës, duke shkëputur një pjesë të ndriçimit të vendit.

Koncerti u ndal për rreth 15 minuta, ndërsa sigurimi dhe pjesa tjetër e stafit u siguruan se personi që ra ishte mirë dhe ndriçimi u rregullua.

Një përfaqësues më pas tha se askush nuk ishte lënduar gjatë incidentit.

Drake dhe Savage më pas rifilluan shfaqjen, duke performuar këngë nga albumi i tyre i vitit 2022, "Her Loss".

Burimi: Variety