Celebrity

Një lajm i mirë për pallatin mbretëror: Princesha është shtatzënë me bebin #2

Shkruar nga Anabel

24 Janar 2023

Një lajm i mirë për pallatin mbretëror: Princesha
Instagram

Një lajm i bukur nga pallati mbretëror: Princesha Eugenie është shtatzënë dhe pret bebin e dytë me bashkëshoritn e saj, Jack Brooksbank. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie)

Mbesa e mbretëreshës së ndjerë, Elizabeth II, njoftoi se po priste bebin e dytë përmes një postimi në Instagram dhe me një deklaratë të dhënë nga pallati Buckingham.

Në deklaratë shkruhej: “Princesha Eugenie dhe z. Jack Brooksbank janë të lumtur të bëjnë me dije që presin fëmijën e dytë këtë verë. Familja është shumë e lumtur dhe August mezi pret të bëhet një vëlla i madh”.

Në shkurt të vitit 2021, princesha dhe bashkëshorti u bënë prindër për herë të parë. Në jetë erdhi djali i tyre, i quajtur August Philip Hawke.

Ky bebush përbën dhe një lajm të mirë për familjen mbretërore, pas trishtimit që solli vdekja e mbretëreshës Elizabeth dhe dramat që e rrethojnë familjen, pas deklaratave dhe librit “Spare” të princit Harry.

MOS I HUMBISNI