Lëkura

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Shkruar nga Anabel

19 Janar 2023

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Sometimes it is we who complicate things, forgetting that the essential is found in the simple, in the origin, in the return to the base. What I said may sound very philosophical to you, but it actually applies to every action or decision we make. From the relationship with the lover that seems *so interesting* to buying the next creams.

Let's stop here, because problems with your boyfriend can only be solved by you. Do you ever
think how tired you are of hearing hundreds of names of creams that at the end of the day just empty your wallet? I do, that's why I decided to share the new choice with everyone because by the end of this article, a lot of things in your mind will have changed. Among the hundreds of options I had in my head for my next facial care purchase, I decided to go with O2 Organic Skincare . This time I put aside my skepticism and did a couple of simple calculations. The philosophy of the brand was very close to nature and that means completely unadulterated and far away from the chemicals that are commonly used.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Mendova që natyra dhe gjërat që krijohen në mënyrë organike s’mund të rezultojnë kurrsesi një gabim, prandaj hoqa çdo opsion tjetër nga kisha konsideruar deri në ato momente. Produktet e O2 Organic Skincare ishin formulime të thjeshta, 100% natyrale, pa shtesa kimike, artificiale apo sintetike. Në përbërjen e tyre s’kishte as derivate të silikonit, parafinës, vaselinës dhe as ngjyrues natyrale, elementë që fatkeqësisht gjenden dhe në markat e kremrave që për nga çmimi duken investim goxha i majmë.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

“Lërë fytyrën të marrë frymë nga bimët!” Kjo shprehje ishte motoja e O2 Organic Skincare dhe kaq m’u desh për t’u bindur. Kisha nevojë që fytyra të merrte ajër, të ringjallej nga gjithë “abuzimi” i përditshëm që padashje i bëjmë përmes make up-it, apo papastërtive të mjedisit. Më duhej diçka që do ta kthente në jetë lëkurën time, që do ta ndihmonte të merrte frymë lirisht dhe Organic Skincare ishte e mesmja e artë. Interesant ishte fakti se bimët që përdoreshin për prodhimin e këtyre kremrave merreshin në fushë apo në nëtyrë të egër dhe jo nga bimë të rritura në kushte shtëpiake.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

E ndjeje që ishe njësh me natyrën që kur hapje kapakun e produkteve dhe ndjeje aromën e freskët të bimëve. Duke qenë se lëkura delikate ka qenë bekim dhe mallkim për mua, pjesa e alergjive është primare në çdo blerje që bëj për kujdesin e saj. Produktet e O2-shit përveçse miqësore, nuk shkaktonin dermatit, acarim apo ndonjë alergji tjetër.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Mes gjithë produkteve, duke filluar nga Vitamina C dhe serumet e tjera, ajo çfarë zgjoi dyfish interes tek unë ishte serumi Herbal Biotox. Ishte si të bëje botox pa bërë botox! Pyetja që njësoj si unë do ta bëni dhe ju është: “Si mund të ndodhë kjo?” Mund të ndodhë falë bimës Acmella Oleracea, një bimë me prejardhje nga Afrika e Jugut që njihet për efektet e saj antialgjezike.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Ekstrakti i kesaj bime ka te njejtet efekte si substanca Botulinum Toxinum, ose siç njihet ndryshe “botoxi bimor.” Efekti i lëkurës së tërhequr më zgjati thuajse 8-9 orë nga momenti i aplikimit, por kujt i duhet më shumë? Përveçse ky serum e kryente më së miri efektin e mbushjes ishte hidratues perfekt dhe tendonte mrekullisht lëkurën. Që pas muajit të parë do të vini re ndryshime që do t’ju ndryshojnë humorin.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

Kremi i natës, kremi antioksidues si dhe kremi anti-akne ishin nga ato produkte që s’do t’i blini njëherë dhe t’i lini me aq. Magjia e O2 Skincare është tek qëndrueshmëria.

Starting today, this name will change your mood for you and your friends!

As soon as you see the cleanser and serums towards the end, you won't think twice about ordering more because, as rarely, the prices are on your side. Quality too. Be smart and make skin work easier. Let the plants breathe.

MOS I HUMBISNI