Lëkura

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju ndryshojë humorin!

Shkruar nga Anabel

19 Janar 2023

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Ndonjëherë jemi ne që i komplikojmë gjërat, duke harruar që thelbësorja gjendet tek e thjeshta, tek origjina, tek rikthimi në bazë. Mund t’ju tingëllojë shumë filozofike kjo që thashë, por në fakt aplikohet në çdo veprim apo vendim tonin.  Që nga marrëdhënia me të dashurin që ju duket *aq e nderlikuar* e deri tek blerja e kremrave të radhës.

Ndalojmë pak këtu, meqë problemet me të dashurin mund t’i zgjidhni vetëm ju. A ju ndodh ndonjëherë të mendoni sa shumë jeni lodhur duke dëgjuar me qindra emra kremërash që në fund të ditës thjesht ju kanë boshatisur si pa kuptuar kuletën? Unë po, prandaj vendosa që zgjedhjen e re t’ja tregoj të gjithave pasi deri në fund të këtij artikulli, shumë gjëra në mendjen tuaj do të kenë ndryshuar. Mes qindra opsionesh që kisha në kokë për blerjen e radhës në lidhje me kujdesin e fytyrës, vendosa të shkoj me O2 Organic Skincare. Kësaj here lashë mënjanë skepticizmin tim dhe bëra nja dy llogari të thjeshta. Filozofia e markës ishte shumë afër natyrës dhe kjo do të thotë fare e nderlikuar dhe shumë larg kimikateve që përdoren rëndom.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Mendova që natyra dhe gjërat që krijohen në mënyrë organike s’mund të rezultojnë kurrsesi një gabim, prandaj hoqa çdo opsion tjetër nga kisha konsideruar deri në ato momente. Produktet e O2 Organic Skincare ishin formulime të thjeshta, 100% natyrale, pa shtesa kimike, artificiale apo sintetike. Në përbërjen e tyre s’kishte as derivate të silikonit, parafinës, vaselinës dhe as ngjyrues natyrale, elementë që fatkeqësisht gjenden dhe në markat e kremrave që për nga çmimi duken investim goxha i majmë.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

“Lërë fytyrën të marrë frymë nga bimët!” Kjo shprehje ishte motoja e O2 Organic Skincare dhe kaq m’u desh për t’u bindur. Kisha nevojë që fytyra të merrte ajër, të ringjallej nga gjithë “abuzimi” i përditshëm që padashje i bëjmë përmes make up-it, apo papastërtive të mjedisit. Më duhej diçka që do ta kthente në jetë lëkurën time, që do ta ndihmonte të merrte frymë lirisht dhe Organic Skincare ishte e mesmja e artë. Interesant ishte fakti se bimët që përdoreshin për prodhimin e këtyre kremrave merreshin në fushë apo në nëtyrë të egër dhe jo nga bimë të rritura në kushte shtëpiake.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

E ndjeje që ishe njësh me natyrën që kur hapje kapakun e produkteve dhe ndjeje aromën e freskët të bimëve. Duke qenë se lëkura delikate ka qenë bekim dhe mallkim për mua, pjesa e alergjive është primare në çdo blerje që bëj për kujdesin e saj. Produktet e O2-shit përveçse miqësore, nuk shkaktonin dermatit, acarim apo ndonjë alergji tjetër.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Mes gjithë produkteve, duke filluar nga Vitamina C dhe serumet e tjera, ajo çfarë zgjoi dyfish interes tek unë ishte serumi Herbal Biotox. Ishte si të bëje botox pa bërë botox! Pyetja që njësoj si unë do ta bëni dhe ju është: “Si mund të ndodhë kjo?” Mund të ndodhë falë bimës Acmella Oleracea, një bimë me prejardhje nga Afrika e Jugut që njihet për efektet e saj antialgjezike.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Ekstrakti i kesaj bime ka te njejtet efekte si substanca Botulinum Toxinum, ose siç njihet ndryshe “botoxi bimor.” Efekti i lëkurës së tërhequr më zgjati thuajse 8-9 orë nga momenti i aplikimit, por kujt i duhet më shumë? Përveçse ky serum e kryente më së miri efektin e mbushjes ishte hidratues perfekt dhe tendonte mrekullisht lëkurën. Që pas muajit të parë do të vini re ndryshime që do t’ju ndryshojnë humorin.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Kremi i natës, kremi antioksidues si dhe kremi anti-akne ishin nga ato produkte që s’do t’i blini njëherë dhe t’i lini me aq. Magjia e O2 Skincare është tek qëndrueshmëria.

Që sot, ty dhe shoqeve të tua ky emër do t’ju

Sapo të shohësh larësin dhe serumet drejt fundit, pa u menduar dy herë do të porosisni të tjerat sepse si rrallëherë, çmimet janë në anën tuaj. Cilësia gjithashtu. Bëhuni të zgjuar dhe thjeshtojani punën lëkurës. Lëreni të marrë frymë nga bimët.