Muzika

10+ këngë të famshme pop, që nuk e dinit se janë dedikim për ish-partnerët përkatës

Shkruar nga Anabel

14 Janar 2023

10+ këngë të famshme pop, që nuk e dinit se janë
Photo Credits: Pop Crush

Miley Cyrus nisi epokën e saj të re me "Flowers" në janar 2023. Kënga me ngjyra pop-rock duket si një dedikim për marrëdhënien e saj me ish-bashkëshortin, Liam Hemsworth. Edhe Shakira, së fundmi këndoi pak a shumë me një "diss" për ish-partnerin, Gerard Pique dhe madje edhe të dashurën e tij të re.

Vajzat nuk janë të vetmet që i kanë kënduar ish-dashurive. Ja disa këngë të tjera që me siguri i keni kënduar me zë të lartë, pa e ditur se janë krijuar specifikisht për persona të caktuar.

Demi Lovato - "29" është dedikim për Wilmer Valderrama

Justin Timberlake - "Cry Me A River" është dedikim për Britney Spears

Britney Spears - "Everytime" është dedikim për Justin Timberlake

Selena Gomez - "Lose You To Love Me" është dedikim për Justin Bieber

Taylor Swift - "All Too Well" është dedikim për Jake Gyllenhaal

Taylor Swift - "Out of the Woods" është dedikim për Harry Styles

Ariana Grande - "thank u, next" është dedikim për Pete Davidson, Mac Miller dhe gjithë ish-at e saj

Halsey - "Without Me" është dedikim për G-Eazy

Miley Cyrus - "Slide Away" është (tjetër) dedikim për Liam Hemsworth

Jonas Brothers - "Wedding Bells" është dedikim për Miley Cyrus

Katy Perry - "The One that Got Away" është dedikim për Josh Groban

John Mayer - “Still Feel Like Your Man” është dedikim për Katy Perry

Nick Lachey - "What's Left of Me" është dedikim për Jessica Simpson

Gwen Stefani - "Used to Love You" është dedikim për Gavin Rossdale

Oliva Rodrigo - "drivers license" është dedikim për Joshua Bassett

Burimi: Pop Crush