Make-Up

Harrojeni mënyrën si keni bërë kontur deri tani dhe provoni metodën e re VIRALE!

Shkruar nga Anabel

14 Janar 2023

Harrojeni mënyrën si keni bërë kontur deri tani dhe provoni

Kendall Jenner ka thënë se Mary Phillips (e njohur si grimierja e saj prej shumë kohësh) i ka "ndryshuar jetën" - me trukun e saj të konturit, që tashmë është bërë viral në rrjet. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mary Phillips (@maryphillips)

Ndonëse Phillips është një profesioniste që ka grimuar Hailey Bieber, Kim Kardashian, Jennifer Lopez etj., ky sekret i saj për konturin është fare i thjeshtë dhe mund ta realizojnë edhe ata që nuk janë mjeshtër në makeup.

Në mënyrë tipike, ne aplikojmë bazën dhe korrektorin para se të vazhdojmë te produktet konturuese dhe bronzer. Grimierja e Hailey-t po sigurohet të bëjë totalisht të kundërtën. 

Ajo e nis me konturin në fillim, për të vazhduar me pjesën tjetër.

Rezultati? Një makeup që i rri perfekt fytyrës.

Nëse jeni kuriozë për të parë procesin, shihni këtë video të Hailey-t ose videon më poshtë:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mary Phillips (@maryphillips)

Burimi: Bustle