Celebrity

'Ish-mbretëresha e Instagramit', rikthehet përsëri në platformë!

Shkruar nga Anabel

14 Janar 2023

'Ish-mbretëresha e Instagramit', rikthehet përsëri

Selena Gomez së fundmi ka postuar një seri selfie në llogarinë e saj të Instagram me mbishkrimin:

"Prit, e dalloni dot që jam kthyer në Instagram?"

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Në prill 2022, ylli i "Only Murders in the Building" tha gjatë një paraqitjeje në "Good Morning America" se nuk kishte qenë në internet për katër vjet e gjysmë.

“Kjo e ka ndryshuar plotësisht jetën time,” tha ajo në atë kohë.

“Jam më e lumtur, jam më e pranishme, lidhem më shumë me njerëzit”, shtoi Gomez. “Unë e kuptoj se sa i fuqishëm është interneti dhe në shumë mënyra ai ka bërë gjërat më të mira për botën. Por unë, lajmet vërtet të rëndësishme mund t'i marr përmes njerëzve të mi."

Aktorja ka folur hapur për problemet e saj të shëndetit mendor, përfshirë diagnozën si bipolare dhe depresionin dhe ankthin.

Gomez tha gjatë një interviste në vitin 2021 se ajo kishte ndaluar së përdoruri Instagram sespe i dukej si "informacion i tepërt".

“Ndihesha sikur mendimet e mia dhe gjithçka që konsumoja rrotullohej rreth një milion njerëzve të tjerë të ndryshëm në botë duke thënë gjëra të mira dhe të këqija,” tha ajo. “Dhe thjesht mendova, ‘Pse të bëj? Nuk marr asgjë prej saj. Kështu që u shkëputa."

Në postimin e saj të fundit, duket se Gomez i është rikthyer Instagramit, ndoshta sepse tashmë ndihet gati dhe nuk mendon se presioni online do të ketë të njëjtin efekt mbi të.

Ajo ishte quajtur "mbretëresha e Instagramit" në vitin 2016 pasi u cilësua si personazhi i famshëm më i ndjekur në platformën e mediave sociale.

Burimi: CNN