Muzika

Kënga e re e Shakira-s është dedikim për Piquè-n dhe ai nuk do jetë aspak i lumtur kur ta dëgjojë

Shkruar nga Anabel

12 Janar 2023

Kënga e re e Shakira-s është dedikim për Piquè-n dhe
Youtube

Le të shkëputemi pak nga dramat në Shqipëri dhe le të dëgjojmë këngën e re të Shakira-s, në bashkëpunim me Bizarrap.

Edhe këtë herë, Shakira nuk ka hezituar t’i bëjë një “diss” të mirë ish-it, duke na treguar më shumë mbi marrëdhënien e tyre. Ja, u hedhim një sy vargjeve të këngës, e cila në Yotube e gjeni me titullin "SHAKIRA || BZRP Music Sessions #53.

“Ti më le si një fqinjë me vjehrrën

Me mediat te dera dhe borxhe në IRS (Shërbimi i të Ardhurave të Brendshme)

Ti mendove se më lëndove, por më bëre më të fortë

Gratë nuk qajnë më, gratë të faturojnë”

Kalojmë te refreni? *Hop, ecim*.

“Një ujkonjë si unë nuk është për tipa si ti

Unë të kam tejkaluar, ndaj ti je me dikë që të përshtatet”

“S’kemi hatërmbetje, kalama,

Të uroj më të mirat me atë që supozohet se më ke zëvendësuar

Unë as nuk e di se ç’ka ndodhur

Je aq i çuditshëm sa s’të kuptoj

Unë vlej sa dy 22-sha

Ti ndërrove Ferrari-n me një Twingo

Ti ndërrove Rolex-in me një Casio”, thotë Shak, duke pretenduar se është më e mirë se e dashura aktuale e ish-futbollistit.
 
“Po ecën shpejt, merre me ngadalë

Ah, shumë palestër (për trupin)

Por, stërvite dhe pak trurin.

Foto (më bëjnë) kudo ku jam

Ndihem si një peng, por jo është okay

Do të të lë nesër që të shkosh dhe nëse do të vish me atë, merre dhe atë”.

E pra, ja që Piquè mund të ketë qenë i lezetshëm, por jo partneri më i mirë. Faleminderit Shakira që na tregove pak nga jeta më të dhe të presim në “dissin”, domethënë këngën e radhës.

Artikuj të sugjeruar: