Muzika

Coachella 2023: Ja artistët kryesorë që do të performojnë

Shkruar nga Anabel

11 Janar 2023

Coachella 2023: Ja artistët kryesorë që do të

Coachella, një nga festivalet më të famshëm në botë, do të ketë si artistë kryesorë Bad Bunny, Blackpink dhe Frank Ocean.

Coachella 2023: Ja artistët kryesorë që do të
Bad Bunny

Bad Bunny, këngëtari dhe reperi portorikan, do të jetë artisti i parë latin dhe interpretuesi i parë në gjuhën spanjolle që do të kryesojë festivalin më të madh të muzikës në Amerikën e Veriut, ndërsa Blackpink, supergrupi K-pop, do të jenë të parat nga Koreja e Jugut dhe grupi i parë me të gjitha femra si performuese kryesore.

Coachella 2023: Ja artistët kryesorë që do të
Blackpink

Frank Ocean do të performonte në vitin 2020, por festivali u shty për shkak të pandemisë.

Coachella 2023: Ja artistët kryesorë që do të
Frank Ocean

Artistë të tjerë që do të performojnë këtë vit janë: Gorillaz, Rosalía, Björk, Kali Uchis dhe DJ Calvin Harris.

Coachella do të zhvillohet në fundjavat 14-16 prill dhe 21-23 prill në Empire Polo Ground në Indio, Kaliforni.