Celebrity

Princ Harry zbulon mesazhet Meghan-Kate, që shkaktuan zënkën e përfolur

Shkruar nga Anabel

10 Janar 2023

Princ Harry zbulon mesazhet Meghan-Kate, që shkaktuan zënkën e

Princi Harry zbuloi mesazhet e dërguara mes Kate Middleton dhe Meghan Markle në lidhje me fustanin e princeshës Charlotte.

Në 2018-ën, në shumë media u shkrua për një marrëdhënie të krisur mes kunatave. Para dasmës së Harry-t dhe Meghan-it, pati zëra që thoshin se Meghan e kishte bërë për të qarë Kate-in gjatë bisedave për veshjen e shoqërueses së nuses, princeshës Charlotte.

Në librin e tij autobiografik, “Spare”, Princ Harry shkruan për mesazhet mes tyre. "Fustani i Charlotte është shumë i madh, shumë i gjatë, shumë i gjerë," i shkroi Kate Meghan-it për fustanet, për të cilat ishin bërë matjet për masat më parë. "Ajo qau kur e provoi në shtëpi.”

Dukesha e Sussex-it më pas dyshohet se i tha Kate-it: “Në rregull, dhe unë të thashë se rrobaqepësi ka qëndruar pranë që nga ora 8 e mëngjesit. Këtu. Në Kensington Palace. A mund ta sjellësh Charlotte që ta ndryshojë, siç po bëjnë nënat e tjera?”

Në vend që të binte dakord, Kate dyshohet se kërkoi që "të ribëheshin të gjitha fustanet" dhe tha se madje e diskutoi këtë çështje me stilistin e saj të dasmës, i cili ra dakord me të.

Meghan e pyeti Kate nëse ishte në dijeni të dramës së babait të saj, Thomas Markle. “Meg pyeti nëse Kate ishte në dijeni të asaj që po ndodhte tani. Me babanë e saj,” kujton Harry. “Kate tha se e dinte mirë, por fustanet. Dhe dasma është për katër ditë!”

"Po, Kate, e di ...." thuhet se u përgjigj Meghan. Ai shtoi se Meghan i tha gjithashtu: “Nuk jam e sigurt se çfarë të them tjetër. Nëse fustani nuk përshtatet, të lutemi sille Charlotte që ta shohë Ajay [rrobaqepësi]. KLa gjithë ditën që pret."

"Mirë," thuhet se u përgjigj Kate. Harry tha se shkoi në shtëpi dhe zbuloi se gruaja e tij po qante “në dyshemenë” e shtëpisë së tyre.

Në intervistën me Oprah Winfrey në mars të vitit 2021, ndër të tjera Meghan foli edhe për marrëdhënien me Kate Middleton dhe zënkën e shumëpërfolur.

"Pak ditë para dasmës, ajo ishte e mërzitur me diçka - dhe po, është pikërisht për atë çfarë kanë shkruar, për veshjen e vajzës që do të mbante lulet. Isha unë e lënduara dhe ajo që qau,” tha Meghan. "Ajo më kërkoi falje, më solli lule dhe një shënim ku më kërkonte ndjesë. Gjë të cilën do ta kisha bërë dhe unë nëse do kisha lënduar dikë, do mbaja përgjegjësi për këtë," u shpreh ajo.

Asokohe, ekspertja mbretërore Katie Nicholl tha "nuk është e qartë se çfarë ka ndodhur saktësisht", por "Kate është tmerruar që Markle tha publikisht se ajo e bëri të qajë" dhe ajo "kurrë nuk ka dashur që ndonjë lajm për zënka të dalë në shtyp".

“Kate mendoi se incidenti tashmë ishte zgjedhur dhe ridalja e tij në sipërfaqe, në publik, duket e tepërt,” tha Nicholl. Meghan dhe Harry e dinin që Middleton "nuk është në gjendje t'i përgjigjet" pretendimit - i cili nuk është verifikuar publikisht nga askush tjetër, shtoi ekspertja e Pallatit Buckingham.

Pallati mbretëror ka deklaruar se nuk do të komentojë mbi asnjë pretendim në librin e Harry-t.

Artikuj të rekomanduar: