Make-Up

Ok, trendi i ri i makeup-it qenka sa i çuditshëm, aq edhe gjenial

Shkruar nga Anabel

5 Janar 2023

Ok, trendi i ri i makeup-it qenka sa i çuditshëm, aq edhe gjenial
KAIA GERBER

TikTok ka propozuar një trend të ri, i cili fillimisht do t’ju duket i çuditshëm, por pasi ta provoni, do ta shihni se funksionon.

@fauxnicolerose A classic simple makeup #makeuptutorial #makeup #frenchmakeup #frenchgirlaesthetic #greenscreen using @tomfordbeauty @HausLabs @ILIA Beauty @Kosas ? original sound - Nicole Elliott

Bëhet fjalë për makeup-in e modeleve dhe mos u panikosni pasi nuk kërkon asnjë teknikë të vështirë, por mund të kryhet me dy hapa të thjeshtë:
 
1. Të lyeni sytë si zakonisht me laps

2. Të lani fytyrën
 
E dimë që tingëllon e çuditshme, por na lejoni t’jua shpjegojmë. Ky look është frymëzuar nga makeup-i “messy” i modeleve të viteve ’90, të cilat dukeshin të shkujdesura, por yje. Kate Moss për shembull dukej sikur kishte fjetur me makeup dhe thjesht ishte veshur dhe kishte dalë, por gjykuar nga fytyra pa rrudha sot, mendojmë se ka përdorur këtë teknikë.

@morefromminaa support ur local south asian and middle eastern shops instead #fyp #eyeliner #kohl #surma ? betterthantheraphy I Know - lyrics ??‍?

Praktikisht, modelet duhet të duken sikur nuk bëjnë makeup, por kanë natyralisht atë pamjen perfekte dhe sytë shprehës, të cilën mund ta bëni edhe ju, sepse tanimë e dini sekretin.

Artikuj të sugjeruar: