Muzika

Jeni kuriozë të dini (dhe të dëgjoni) 10 këngët më të kërkuara në Google për vitin 2022? ♫♪

Shkruar nga Anabel

28 Dhjetor 2022

Jeni kuriozë të dini (dhe të dëgjoni) 10 këngët

Këtë muaj, Google publikoi listën vjetore "Year in Search" për të treguar ndër të tjera se cilat këngë u kërkuan më shumë në motorin më të madh të kërkimit në internet.

Thënë kjo, po ju rendisim në vijim 10 këngët që patën përqindjen më të madhe të rritjes së kërkimeve në Google, të cilat me siguri disa i keni dëgjuar, por nuk përjashtohet mundësia që të njiheni sot për herë të parë me to.

Ju sugjerojmë që këngët t’i kaloni në një playlistë në Spotify dhe t’i dëgjoni me terezi; më pas falenderoni dhe/ose gjykoni njerëzit për shijet e tyre muzikore.

10. Last Last - Burna Boy

9. Habit - SEKAI NO OWARI

8. Joko Tingkir - Farel Prayoga

7. As It was - Harry Styles

6. ?Ado?New Genesis 

5. Mixed Nuts - Official Hige Dandism

4. Satru 2 - Denny Caknan and Happy Asmara

3. Glimpse of Us - Joji

2. Pasoori - Ali Sethi and Shae Gill

1. Tak Ingin Usai - Keisya Levronka

Artikuj të rekomanduar: