Flokët

Prerja e flokëve "C-shape" është #virale dhe kur ta shihni si duket, do e kuptoni pse!

Shkruar nga Anabel

26 Dhjetor 2022

Prerja e flokëve "C-shape" është #virale dhe kur ta
Photo Credits: Getty Images

Prerja e flokëve në formë C-je funksionon praktikisht për këdo dhe ndoshta prandaj po merr kaq vëmendje. Mjafton të keni flokë të gjatë.

Parukierë të ndryshëm thonë se është akoma më ideal për flokët e trashë, sepse "heq peshën dhe masën" dhe ju bën të ndiheni më të lehtë, ndërsa ruan volumin.

Nëse keni flokë më të shkurtër ose të hollë, prerja i jep flokëve teksturë dhe volum, dhe në fakt ka aftësinë t'i bëjë flokët të duken më të gjatë falë mënyrës se si bien.

Modeli nuk ka nevojë për shumë mirëmbajtje edhe pse duket fantastik me një krehje të thjeshtë profesionale.

Shikoni disa nga modelet më poshtë dhe fillojeni 2023-shin me një model të freskët flokësh!

#1

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???????? + ???????s? ? (@hairbyparisleanne)

#2

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @daniela_sasapurestyle

#3

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Larin (@larin.hair)

#4

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Izabell ? (@princessscissorhands)

#5

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Melanie Pearl Makeup + Hair (@melaniepearlmuah)

#6

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ?? MINNEAPOLIS HAIRSTYLIST ?? (@stylesbyhannahjo)

#7

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brunette The Studio (@brunettethestudio)

 

Burimi: Pop Sugar