Kuzhina

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta që s'duhet t'ju mungojnë nesër

Shkruar nga Anabel

23 Dhjetor 2022

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

Këtë Krishtlindje mund të keni të ftuar për darkë. Mund të jenë vjehërrit tuaj, mund të jetë i dashur ose miqtë tuajt më të ngushtë që mezi po presin të provojnë çfarë pjatash ke menduar për ta.  Kontrrollin e keni ju, prandaj s'ju mbetet gjë tjetër veçse të bëni më të mirën!

Përveç ushqimeve bazike prej të cilave nuk heqim dorë, eksperimentoni me pjata të thjeshta, moderne dhe të shijshme në të njëjtën kohë. Ca pjata nga ato për të cilat do t'ju pyesin të gjithë: Çfarë është kjo?

1. Koktejl karkalecash

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

2. Buka me djath, ullinj dhe vaj, por e përditësuar

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

3. Provoni mini-tacos

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

4. Djath brie i pjekur

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

5. Mish viçi i mbështjellë me petë

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

6. Picën e festave bëjeni me çokokrem dhe banane

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

7. Sallatë caprese, por ndryshe

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

8. Kombinimi perfekt: pulë e zhytur në cheddar

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

 9.Krem brule

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

10. Në fund frutat shërbejini kështu.

Darka e Krishtlindjeve: Ca pjata të veçanta dhe të thjeshta

Mos harroni gjithashtu të furnizoheni me alkool. Pas ca gotave, maksimumi vjen ndonjë gjumë i thellë!