High Tech

25 milionë mesazhe në sekondë: Disa rekorde që u vendosën gjatë finales së Kupës së Botës!

Shkruar nga Anabel

21 Dhjetor 2022

25 milionë mesazhe në sekondë: Disa rekorde që u

Argjentina, nën drejtimin e Lionel Messit, fitoi Kupën e Botës FIFA 2022, duke marrë në shtëpi trofeun. Gjatë një muaji, turneu arriti një numër momentesh të rëndësishme. Këtu janë disa rekorde që u thyen dhe u bënë gjatë finales së Argjentinës kundër Francës.

Mark Zuckerberg, CEO i Facebook postoi së fundmi në Facebook se “postimi i Leo Messit në Kupën e Botës tani është më i pëlqyeri në historinë e Instagramit".

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

WhatsApp gjithashtu arriti një rekord prej 25 milionë mesazhesh në sekondë gjatë finales.

CEO i ri i Twitter, Elon Musk tha në një postim në Twitter se platforma dëshmoi 24,400 postime në sekondë kur Kylian Mbappe shënoi golin e dytë për Francën për të barazuar rezultatin e Argjentinës.