Fashion on TV

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Shkruar nga Anabel

21 Dhjetor 2022

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Në 2007-n, Elsa Lila dhe Pirro Çako kënduan “Diferenca je ti” si këngë përshëndetëse në “Festivalin e Këngës” atë vit. 15 vite më vonë, këngëtarja rikthehet në festival si konkurrente, duke u shfaqur në skenë me një veshje të ngjashme.

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Siç mund ta shihni, veshja e zezë, detaji i bustit dhe lidhjet në qafë janë pothuajse të njëjta.

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Përpos veshjes, edhe flokët janë të stiluar në mënyrë të tillë që ngjasojnë me prerjen te “Diferenca je ti”.

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Elsa Lila rikthen look-un e famshëm të 15 viteve më parë

Elsa Lila mori pjesë në festivalin e fundvitit në RTSH me “Evita”, një këngë e shkruar dhe kompozuar nga vetë ajo, që i dedikohet të bijës. Kënga u prit mirë nga publiku, ndonëse një pjesë nuk e kuptoi tekstin.