High Tech

Kupa e Botës: Kylian Mbappé, heroi i Francës në finale, reagon pas humbjes

Shkruar nga Anabel

19 Dhjetor 2022

Kupa e Botës: Kylian Mbappé, heroi i Francës në finale,

Argjentina fitoi trofeun e Kupës së Botës, por padyshim Kylian Mbappé fitoi zemrat e njerëzve. 23-vjeçari bëri histori në finalen Francë - Argjentinë pavarësisht se ekipi i tij nuk ia doli të fitojë me penallti.

Në një reagim në Instagram, Mbappé shkruan shkurt dhe thjesht: “Do të rikthehemi.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylian Mbappe? (@k.mbappe)

Në Kupën e Botës nga FIFA 2022, Franca u rendit në vendin e dytë, me Mbappé që shënoi një hat-trick (3 gola), duke fituar Këpucën e Artë të turneut dhe duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në finalet e Kupës së Botës.

4 vjet më parë, ai u bë lojtari më i ri francez që shënon në Kupën e Botës dhe u bë adoleshenti i dytë, pas Pelé, që shënon në një finale të Kupës së Botës.

Ai është një nga lojtarët më të paguar në botë dhe konsiderohet si ylli i gjeneratës së re të futbollit.

 

MOS I HUMBISNI