Celebrity

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një këshillë për të rinjtë!

Shkruar nga Anabel

9 Dhjetor 2022

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një

Aktorja legjendare dhe ikonë Jane Fonda, pothuajse 85 vjeç, së fundmi, ka folur për pikëpamjet e saj për plakjen.

Fituesja e Oscar thotë se "gratë nuk duhet të kenë frikë nga plakja".

"Të rinjtë duhet të kuptojnë se vetëm për shkak se je në një moshë të caktuar nuk do të thotë që duhet të heqësh dorë nga jeta, të heqësh dorë nga argëtimi, të heqësh dorë nga dashuria apo miqtë."

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një

Në një retrospektivë, aktorja nuk ndihet aspak krenare për ndryshimet që ka bërë në fytyrë. Ajo ka kryer tërheqje të fytyrës, por nuk vazhdoi më tej me ndërhyrje dhe operacione se "nuk donte të dukej e shtrembëruar". Madje, është penduar edhe për procedurën e "lifting". 

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një

Jane beson se ka mënyra të tjera për të qëndruar mahnitëse. Ajo u këshillon të rinjve të kenë një stil jetese aktiv. Kjo do të përmirësojë lëvizshmërinë dhe mirëqenien e përgjithshme me kalimin e kohës.

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një

Aktorja shtoi:

“Unë nuk bëj shumë pastrime të fytyrës, nuk shpenzoj shumë para për kremra për fytyrën, por qëndroj e hidratuar, fle, lëviz, qëndroj larg diellit dhe kam miq të mirë që më bëjnë të qesh. E qeshura është gjithashtu një gjë e mirë.”

Jane Fonda pendohet për ndryshimet në fytyrë dhe ka një

85-vjeçarja u kërkon të rinjve të mos kenë frikë nga plakja sepse nuk është "aq e frikshme sa të tjerët e bëjnë të tingëllojë".

Burimi: Bright Side

MOS I HUMBISNI