Sport

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk po merr dot veten

Shkruar nga Anabel

2 Dhjetor 2022

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk

Ky Botëror është gjithçka përveçse i parashikueshëm.

Gjithçka nisi me eliminimin e Italisë, e cila nuk e preku barin e stadiumit-vaginë të Katarit, më pas me Argjentinën që u trondit nga fitorja e Arabisë Saudite, Gjermania u shkund nga themelet me fitoren e Japonisë, rezultati i Portugalisë me Ganën, ku për paaaak Gana barazoi rezultatin  dhe dje, kur tifozët e Gjermanisë dhe Belgjikës u larguan zemërthyer nga stadiumet, për të harruar ndodhitë dhe humbjet e skuadrave të zemrës dhe për t’u përballur me këto meme:

Gjermania u eliminua pasi nuk mund të kalonte grupet dhe e penalizoi Spanja në ndeshjen e saj me Japoninë, me rezultatin 2-1 për Japoninë.

Ndërsa Belgjika, humbi ndeshjen me Marokun me rezultatin 0-2.

Nejse, ecim me postimet:

“Oh, mos!”, shumë “të mërzitur” tifozët japonezë…

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk
TWITTER

Ja pra si ndihet ekipi gjerman kur përqeshet nga e gjithë bota, ndërsa lë Botërorin.

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk
TWITTER

Ja një krahasim i ekipit gjerman për lojën e dobët që ofruan, sigurisht edhe për moshën e Tomas Muller:

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk
TWITTER

Gjermania jashtë kampionatit, Japonia mund Spanjën…Çfarë Botërori, miq! *lexoje me zërin e Shakohoxhës*.

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk
TWITTER

Sigurisht, edhe shumë vlerësime për skuadrat e Japonisë dhe Marokut:

Gjermania dhe Belgjika u eliminuan nga Kupa e Botës 2022 dhe interneti nuk
TWITTER

Artikuj të sugjeruar: