High Tech

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e trendeve të fundit

Shkruar nga Anabel

30 Nëntor 2022

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e

Gjithnjë e më shumë, moda e vërtetë po zhvillohet online, në profilet e blogereve të modës, influencuesve dhe njerëzve që vendosin trendet në rrjetet sociale. Videot dhe reel-s me miliona shikime, fotot perfekte të shkrepura në vendin e duhur duket se janë vendimtare për suksesin e gjithëkujt që dëshiron të triumfojë në botën e modës dhe rrjeteve sociale.

E kjo gjë nuk vjen rastësisht. Kah punës e orëve të tëra që njerëzit shpenzojnë për të krijuar kontent, gjithmonë duket se dikush do e ketë më të lehtë.

Arsyeja?

Investimi që bën në pajisjet që realizojnë të gjithë kontentin vizual, telefoni juaj inteligjent. Samsung prezantoi këtë vit gjeneratën e katërt të smartphone-ve të palosshëm: Galaxy Z Flip4 dhe Galaxy Z Fold4 dhe pa asnjë dyshim, këto pajisje janë zgjedhjet që çdo i apasionuar pas modës duhet të bëjë. Dizajni që ndryshon formën, ekrane që të përfshijnë në zemër të përmbajtjes, veçori që lehtësojnë kryerjen e disa detyrave njëkohësisht, foto dhe video pa duar, janë vetëm disa nga përfitimet që seria e re Galaxy Z ofron.

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e

Galaxy Z Flip4 – për çdo çantë të vogël ose xhep

“Mini Bags” janë padyshim një nga trendet e fundit. Nga Java e Modës në rrugët e qytetit, çantat gjithmonë e më të vogla po bëhen pjesë e jetës tonë të përditshme. Por sa praktike janë ato?

Samsung nëpërmjet Galaxy Z Flip4 duket se na ka dhënë zgjidhjen perfekte që të paktën smartphone-n mund ta kemi të sigurt pavarësisht madhësisë së çantës apo xhepit. Dizajni i tij kompakt si guaskë ofron përvoja unike. Mund ta përdorni si një smartphone të zakonshëm falë ekranit kryesor 6,7 inç ose ta palosni në madhësinë e duhur për t’u futur në xhep dhe të përdorni ekranin e jashtëm 1.9-inç. Për më tepër, Galaxy Z Flip4 përshtatet me stilin e çdo përdoruesi pasi vjen në ngjyrat: grafit, rozë e artë, blu dhe ngjyrë vjollcë.

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e

E për ata që punën e tyre të përditshme e kanë të lidhur ngushtë me krijimin e fotove dhe videove për rrjetet sociale, Galaxy Z Flip4 sjell disa opsione inovative të kameras. Falë Quick Shot ju mund të realizoni selfie me rezolucion të lartë duke përdorur kamerat kryesore të Z Flip4 direkt nga ekrani i kapakut. Një opsion tjetër i veçantë është FlexCam me të cilin duke e palosur pjesërisht smartphone-n, mund të xhironi video pa duar ose shkrepni selfie në grup në kënde të ndryshme. Pra, ju keni kontrollin e plotë të fotove tuaja pa pasur nevojë të mbani aksesorë ose t'u kërkoni të tjerëve të bëjnë foto për ju.

Mund edhe ta poziciononi Z Flip4 në 75 gradë dhe ta vendosni në tokë për foto të guximshme e plot stil për të ndarë me ndjekësit tuaj kombinimet ideale të veshjeve. Galaxy Z Fold4 – për ato që duan të jenë produktiv dhe kreativ. Nëse jeni duke menduar të keni një smartphone dhe një tablet në një, Galaxy Z Fold4 është një zgjedhje ideale, veçanërisht nëse jeni një krijues i shkëlqyer dhe një person që duhet të kryeni disa detyra njëkohësisht. Kur shpaloset, ka një ekran të madh 7.6 inç dhe mbështet funksionin Multi Active Window, i cili ju lejon të ndani ekranin në disa dritare dhe kështu të jeni më produktiv, por edhe të shijoni përmbajtje të ndryshme në të njëjtën kohë.

Për shembull, në një dritare lexoni artikujt më të fundit, në një tjetër mbani shënime, ndërsa në të tretën bëni blerje online. Përvoja e ‘multitasking’ është edhe më e plotë falë SPen, duke mundësuar vizatimin dhe mbajtjen e shënimeve në Galaxy Z Fold4. Për sa i përket dizajnit, Galaxy Z Fold4 vjen në 3 opsione ngjyrash të rafinuara që përfshijnë gri në të gjelbër, bezhë dhe të zezë të tejdukshme.

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e

Si përfundim nuk mund të mos përmendim sistemin e kamerave. Galaxy Z Fold4 vjen me një lente të gjerë të përmirësuar 50 MP, lente zmadhimi 30x dhe Super Night Solution për të realizuar foto dhe video të qarta edhe gjatë natës. Me blerjen e Samsung Galaxy Z Flip4 ose Samsung Galaxy Z Fold4 ju përfitoni një provë gjashtëmujore falas të memories prej 100 GB në “OneDrive cloud”. Oferta është e disponueshme në periudhën ndërmjet 10 gushtit 2022 dhe 10 gushtit 2023. Mund të gjeni më shumë informacion rreth promocionit në këtë link.

Smartphone-t e palosshëm – zgjedhja e duhur për adhuruesit e