Fashion News

Thellohet skandali, stilistja e Balenciaga poston imazhe shqetësuese dhe të neveritshme

Shkruar nga Anabel

28 Nëntor 2022

Thellohet skandali, stilistja e Balenciaga poston imazhe shqetësuese dhe
Twitter

Pas skandalit të Balenciaga, ku marka e famshme prezantoi një koleksion në të cilin u paraqitën foto të fëmijëve të veshur/ pajisur me aksesorë që i seksualizonin ata, njerëzit nuk janë ndalur, por kanë gërmuar në Instagram-in e Lotta Volkova, stilistes kryesore së Balenciaga (dhe Adidas).

Lotta postonte imazhe shqetësuese dhe të neveritshme, ku shihen rite sataniste, fëmijë të lidhur, bebe me kafkë në duar, një person që i kanë dalë organet e brendshme, si dhe një foto ku tallet me Zotin në një kishë. Lotta mban të veshur një bluzë ku shkruhet “Kufoma kanibale”, referuar grupit "Cannibal Corpse".

Sipas njerëzve në Twitter, ajo është një stiliste sadiste, e cila nuk ka reshtur së shfaquri në publik adhurimin ndaj djallit. Duke marrë shkas nga postimet e saj që krejt papritur u bënë virale, stilistja e bëri privat profilin e saj në Instagram.
 
Lotta është një stiliste mjaft e famshme në industrinë e modës dhe në koleksionet e saj ka sjellë një qasje alt-punk, me elemente fetishizmi dhe të kulturës së rrugës në periudhën post-sovjetike.
 
Ajo ka lindur në Rusi në vitin 1984 dhe aktualisht jeton në Francë.

Artikuj të sugjeruar: