Sport

Pse futbollistët e Kupës së Botës mbajnë këto maska ​​të çuditshme?

Shkruar nga Anabel

28 Nëntor 2022

Pse futbollistët e Kupës së Botës mbajnë këto
Ellyes Skhiri i Tunizisë

Disa futbollistë kanë dalë në fushë gjatë ndeshjeve të Kupës së Botës me disa maska të çuditshme që ngjasojnë me atë të muzikalit Phantom of the Opera.

Maskat janë lehtësisht të ngatërrueshme me ndonjë trend alla Balenciaga, por në fakt nuk është kështu. Ato janë pajisje mbrojtëse të teknologjisë së lartë.

Pse futbollistët e Kupës së Botës mbajnë këto
Josko Gvardiol i Kroacisë

Maskat janë bërë nga materiale si polikarbonati dhe mbrojnë atletët që kanë pësuar lëndime në fytyrë, duke siguruar që ata të mund të luajnë pa rrezikuar dëmtime të mëtejshme.

Pse futbollistët e Kupës së Botës mbajnë këto
Josko Gvardiol

Disa janë printuar 3D për t’u përshtatur saktësisht me fytyrën e tyre.

Pse futbollistët e Kupës së Botës mbajnë këto
Son Heung-min i Koresë së Jugut

Artikuj të rekomanduar: