TV Mania

Këta janë finalistët e 'Kënga Magjike'!

Shkruar nga Anabel

25 Nëntor 2022

Këta janë finalistët e 'Kënga Magjike'!

Të shtunën mbrëma, do të mbahet nata finale e festivalit "Kënga Magjike", ku do të përzgjidhet edhe fituesi i këtij edicioni. Ashtu siç u paralajmërua, Pallati i Kongreseve do të mbushet nga surpriza dhe të papritura  që janë rezervuar pikërisht për natën që mbyll konkurimin mes artistëve. Cilët janë artistët finalistë që do të interpretojnë më 26 nëntor, i gjeni të renditur në vijim.

Irma Libohova- "E jona"

Vesa Smolica- "A po gëzohesh"

Mariza Ikonomi- "Mama"

Ardit Çuni- "E dije"

Inis Neziri- "Melodi"

Michela Paluca- "Një përqafim"

Xhesika Polo- "Lotët e mi"

Sheila Haxhiraj- "Mall"

Marsela Çibukaj- "I paftuar"

Anxhela Peristeri- "Kalimtar" 

Sardi Strugaj- "Do shihna prap"

Martin Pano- "Një si ti"

Lorenc Hasrama- "T'kam dasht"

Lista e artistëve ndërkombëtarë:

Alvan- "Calzone"

Marco Carta- (FORSE) NON MI BASTI PIÙ

We Are Domi- "Alive"

Le Deva-  GiuraGiuda

Jason Walker- "All to you"

Andrea- "Kalendari Jetes"

Omar Naber- "Bring Back"

Mamagama- "Dreamer"

Jayoo- "Itsy Bitsy"

Angeles Arboleda- "Amnesia"

Festivali do të drejtohet nga producenti dhe moderatori Ardit Gjebrea dhe bashkëprezantueset Olta Beqiri dhe Eva Murati.

 

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI