Social Buzz

Zakoni fisnik vazhdon: Tifozët japonezë nuk largohen nga stadiumi pa e pastruar të gjithin!

Shkruar nga Anabel

25 Nëntor 2022

Zakoni fisnik vazhdon: Tifozët japonezë nuk largohen nga stadiumi pa e

Ndonëse skuadra e tyre e zemrës ia doli të mundë Gjermaninë, tifozët japonezë vazhduan traditën e pastrimit të stadiumit në Kupën Botërore pas përfundimit të ndeshjes në Katar.

Pasi skuadra e tyre kombëtare fitoi 2-1 kundër Gjermanisë, japonezët festuan duke mbledhur gjithë plehrat e stadiumit para se të largoheshin që aty. Mund të pinin, kërcenin, brohorisnin dhe bënin thjesht zhurmë lumturie, por zgjodhën të japin një tjetër mesazh- shumë më fisnik.

Zakoni fisnik vazhdon: Tifozët japonezë nuk largohen nga stadiumi pa e

Tifozët janë duartrokitur me respekt prej përfaqësuesëve të Fifa-s dhe nga i gjithë interneti për gjestin e kryer. Pasi u postua në rrjete sociale, komentet ishin pafund, por më epiku dhe i pëlqyeri rezultoi ai i dikujt që shkruante:

"Japonezët duke pastruar përveç plehrave edhe egon e gjermanëve."

Zakoni fisnik vazhdon: Tifozët japonezë nuk largohen nga stadiumi pa e

Në fakt, kjo është një traditë që tifozët japonezë e bëjnë gjithnjë pavarësisht rezultatit të ndeshjes ata nuk largohen pa pastruar vendin rreth e rrotull.

 

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI