Kinema & TV

Këtë serial mund ta shihni në 40.000 variante të ndryshme dhe perceptimi ndryshon për çdo rast

Shkruar nga Anabel

24 Nëntor 2022

Këtë serial mund ta shihni në 40.000 variante të ndryshme
Photo Credits: Netflix

Një serial i ri në Netflix do të publikohet së shpejti, shumë ndryshe nga gjithçka që platforma ka dhënë deri tani.

Ka shumë seriale të gjigantit të transmetimit, që i lejojnë shikuesit të ndjekin një mënyrë interaktive për të parë seriale të caktuara. Por ky serial i ri, i quajtur "Kaleidoscope" nuk përngjan me asnjë, pasi shikuesit mund ta ndjekin në mbi 40.000 mënyra të ndryshme. 

Një përmbledhje zyrtare e serialit nga Netflix thotë:

"Për 25 vjet, Kaleidoscope është një serial krejt i ri antologjik që tregon historinë e një grupi hajdutësh mjeshtërorë dhe përpjekjen e tyre për të goditur një kasafortë në dukje të pathyeshme për shumën më të madhe në histori. I ruajtur nga ekipi më i fuqishëm i sigurisë së korporatave në botë, çdo episod zbulon një pjesë të një enigme të përpunuar korrupsioni, lakmie, hakmarrjeje, mashtrimi, besnikërie dhe tradhtie.

Një tjetër detaj interesant është që çdo episod do të ketë emrin e një ngjyrë: Rozë, e bardhë, e verdhë dhe jeshile.

Dhe pa marrë parasysh se cilën seri zgjedhin shikuesit, atë 20 vjet para grabitjes, apo atë disa muaj pas - historia do të ketë gjithsesi kuptim për shikuesit. 

"Kaleidoscope" do të fillojë më 1 janar 2023 dhe ideja pas serialit, na ka bërë më kuriozë se kurrë!

Burimi: Tyla

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI