Udhetim

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only Portonovi 

Shkruar nga Anabel

24 Nëntor 2022

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only

I vendosur në rivierën e Adriatikut, One&Only Portonovi do të shndërrohet në një vend të mrekullueshëm dimëror këtë sezon festiv. 

“Ne presim me padurim të mirëpresim të ftuarit për të shijuar sezonin e festave në One&Only Portonovi. Nga dekorimet marramendëse deri te banketet e këndshme dhe performancat muzikore emocionuese, të gjitha të vendosura brenda mjediseve të bukura të resortit, jemi të sigurt se ky sezon festiv do të jetë i paharrueshëm," komentoi Tessa Gorman, Menaxhere e Përgjithshme e One&Only Portonovi.

Me një mjedis të përsosur, kalendari festiv i resortit u shërben mysafirëve të të gjitha moshave, duke iu përshtatur të gjithëve. Festimet fillojnë me ndezjen e pemës së Krishtlindjes më 4 dhjetor, e ndjekur nga ndërtimi dhe dekorimi thelbësor i shtëpive me xhenxhefil për mysafirët më të vegjël nga data 15 dhjetor deri më 7 janar.

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only

Me zile tringëlluese dhe melodi festive në ajër, resorti ka kuruar festa tradicionale ekstravagante, duke përfshirë darka festive në prag të Krishtlindjeve, 24 dhjetor dhe ditën e Krishtlindjeve, 25 dhjetor, nga ora 18:00, si dhe mëngjesin e ditës së Krishtlindjes nga mesdita e tutje. Familjet dhe fëmijët e të gjitha moshave mund të zbulojnë emocionet e dhuratave në hollin e hotelit me vetë Babagjyshin.

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only

Festimi i Vitit të Ri premton një mbrëmje spektakolare për t'u kujtuar me një darkë gala dhe një festë në La Veranda, më 31 dhjetor. Mbrëmja e bukur vendos melodinë për të kumbuar Vitin e Ri shoqëruar nga artisti muzikor Nika Turkovic me grupin e tij dhe një shfaqje spektakolare me fishekzjarre. Darka Gala me pesë pjata, e kuruar nga shefi ekzekutiv Chris Mare, përmban kuzhinën më të mirë mesdhetare me një bollëk opsionesh ushqimesh deti. Duke e shtrirë mbrëmjen deri në ditën tjetër, resorti ka edhe oferta speciale për qëndrim.

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only

Në përputhje me të gjitha rezolutat e vitit të ri, qendra e mirëqenies Chenot Espace do të fokusohet në programet e detoksifikimit, si dhe në stërvitjet e përditshme të jogës dhe gjimnastikës ujore në janar. Butiku NEO i vendosur brenda resortit do të ketë oferta speciale të aksesorëve të modës nga markat rajonale dhe të huaja gjatë muajve dhjetor dhe janar.

Një mrekulli vezulluese këtë sezon festash tek One&Only

Fryma magjike e Portonovit gjallërohet në dhjetor me fenerë dhe dekorime klasike. Qyteti ofron një sërë eventesh festive, argëtuese dhe festime të pazakonta, që do të sigurojnë një përvojë të paharrueshme. Mysafirët dhe vizitorët janë të ftuar të shijojnë fshatin festiv të Portonovit dhe të kënaqen me shijet lokale, duke përfshirë ëmbëlsira të bëra vetë, specialitete peshku, burgers, waffles, tacos dhe specialitete të tjera të ndryshme festive. Sheshi Marina do të presë disa nga yjet më të famshëm të muzikës lokale dhe rajonale, duke përfshirë Amira Medunjanin dhe Petar Grašo, ndërsa fëmijët mund të shijojnë shoqërinë e Babagjyshit dhe shfaqjet e fëmijëve. Ndërsa Marina shkëlqen me shfaqje të mrekullueshme dritash, të ftuarit nuk duhet të humbasin instalimin magjik që do të ndriçojë qiellin e natës në të gjithë resortin.

Kaloni kohë me të dashurit tuaj dhe festoni këtë sezon festash në One&Only Portonovi.

Për rezervime, ju lutemi dërgoni email në [email protected] ose telefononi +382 31 691 001, ndërsa për programet në Portonovi është e nevojshme të bëni një rezervim përmes emailit [email protected].

Për më shumë informacion ose rezervime, ju lutemi vizitoni oneandonlyresorts.com