Instagramming

Tatuazhi i Ledri Vulës ka një domethënie mjaft të veçantë për Kosovën

Shkruar nga Anabel

22 Nëntor 2022

Tatuazhi i Ledri Vulës ka një domethënie mjaft të
@ledrivula/ Instagram

Ledri Vula ka shtuar një tjetër tatuazh në trupin e tij.

Ai ka ndarë me ndjekësit një foto në Instastory, ku tregon me krenari tatuazhin e radhës, i cili përkon me një raketë që mban numrin “99”.

Tatuazhi i Ledri Vulës ka një domethënie mjaft të
@ledrivula/ Instagram

Reperi i ka bërë tag tatuazhistit dhe ka shkruar në foto “Nato 98”, dedikuar luftës së Kosovës dhe ndërhyrjes së forcave të NATO-s në 1999-ën, të cilat ndihmuan në tërheqjen e pushtuesit.

Nuk është hera e parë që Ledri tregon atdhedashurinë. Për 10-vjetorin e lirisë së Kosovës, (e cila u shpall shtet i pavarur dhe sovran më 17 shkurt 2008), reperi publikoi këngën “I Vogël”, ku paraqiti përmes artit të tij të gjitha sfidat, vuajtjet dhe triumfet e Kosovës.

 

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI