Sport

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5 njerëzit me më shumë followers

Shkruar nga Anabel

21 Nëntor 2022

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5

Cristiano Ronaldo vendosi një tjetër rekord, duke u bërë njeriu i parë që arrin mbi 500 milionë ndjekës në Instagram.

Intervista e shumëkomentuar me Piers Morgan dhe, padyshim, fotoja e famshme me Lionel Messi për Louis Vuitton kanë ndikuar te numri i ndjekësve të Ronaldo-s.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Pas tij, Lionel Messi renditet në vendin e dytë si personi më i ndjekur në botë me 376 milionë ndjekës. Dy futbollistët legjendarë janë sportistët e vetëm në top 10-shen e njerëzve më të ndjekur në Instagram. Neymar dhe Lebron James janë dy nga sportistët më të ndjekur përveç Ronaldo-s dhe Messi-t, edhe pse asnjëri nuk është në top 10.

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5

Pas Cristiano-s dhe Messi-t, renditen Kylie Jenner (372 milionë),

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5

Selena Gomez (358 milionë)

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5

dhe The Rock (348 milionë).

CR7, i pari që arrin 500+ milionë ndjekës në Instagram: Ja 5