Sport

Kupa e Botës 2022: Nis ceremonia e hapjes në Katar

Shkruar nga Anabel

20 Nëntor 2022

Kupa e Botës 2022: Nis ceremonia e hapjes në Katar
GETTY IMAGES


Katari mban stafetën e ceremonisë spektakolare të Kupës së Botës për vitin 2022.

Ceremonia është mbajtur sot në orën lokale 5:30, si dhe ka nisur me leximin e disa vargjeve nga libri i shenjtë Kur-An, e më pas ka vijuar me një shfaqje të jashtëzakonshme mes fishekzjarreve, fjalimit frymëzues të Morgan Freeman, performancës së Jung Kook nga grupi BTS, si dhe nga këngëtari i famshëm Fahad Al Kubaisi.

Më poshtë, disa nga momentet e ceremonisë:

Leximi i vargjeve të librit të shenjtë

Fishekzjarret

Fjalimi i Morgan Freeman

Performanca e Jung Kook

Artikuj të sugjeruar: