Shqipëria

Ori Nebijaj pranon mandatin e deputetes

Shkruar nga Anabel

15 Nëntor 2022

Ori Nebijaj pranon mandatin e deputetes

Ori Nebijaj ka pranuar mandatin e deputetes, që u la nga deputetja demokrate, Grida Duma disa ditë më parë.

"Do të jetë privilegji më i madh i jetës time, të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan për të qenë në Parlamentin e Shqipërisë," shkroi moderatorja në Instagram.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Oriela Nebijaj (@ori_nebijaj)

Në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021, ajo siguroi 5599 vota preferenciale.

Pas lënies së mandatit nga Duma, ajo tha se i nevojitej kohë për të vendosur nëse do merrte përgjegjësinë që i dhanë ata që e votuan.