Celebrity

Lili Reinhart mendon se nuk do të marrë ftesë nga Met Gala dhe për këtë “e ka fajin” Kim

Shkruar nga Anabel

28 Tetor 2022

Lili Reinhart mendon se nuk do të marrë ftesë nga Met Gala dhe
Getty Images

Në një intervistë për “W Magazine”, Lili Reinhart ka thënë se nuk beson se do të jetë e ftuar në Met Gala 2023, pas komenteve që bëri kundrejt Kim Kardashian, kur ylli 42-vjeçar veshi fustanin e Marilyn Monroe.

Ajo foli për kritikën që i bëri Kim dhe u shpreh: “Ishte qejf. Por këtë vit, nuk besoj se do të më ftojnë sërish. Thashë disa gjëra të caktuara për një person të caktuar që mbante veshur një fustan të caktuar”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

E kemi fjalën për fustanin e mbushur me kristale me të cilin Monroe i këndoi presidentit John F. Kennedy “Happy Birthday Mr. President”. Epo, në Met Gala, e veshi Kim.

Asokohe, Kim u shpreh se u detyrua të mbante një dietë ekstreme, në mënyrë që fustani t’i përshtatej. 42-vjeçarja tha: “Më duhej të vishja kostumin e saunës 2 herë në ditë, të vrapoja në pistën e vrapit dhe të ndërprisja konsimimin e sheqerit dhe karbohidrateve, si dhe të haja perimet më të mira dhe proteina”.

Kim gjithashtu tha se për 3 javë humbi plot 7.2 kg dhe pikërisht këtu reagoi Lili.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Max Mara (@maxmara)

“Ta pranosh hapur që e ke lënë veten të uritur për hir të Met Gala kur e di shumë mirë që miliona vajza dhe djem të rinj të ndjekin dhe dëgjojnë çdo fjalë tënden”, shkroi Lili në Instagram, duke shtuar se kjo injorancë ishte e neveritshme.

Edhe pse ajo nuk përmendi emër, sigurisht që u kuptua që e kishte për Kim-in e më pas, 26-vjeçarja pranoi se nuk pendohej fare, po fare për deklaratën e dhënë.

Artikuj të sugjeruar: