Celebrity

Aktorja thotë se mëngjeset që i gatuan partnerit janë një ‘deklaratë feministe’, por ç'lidhje ka?

Shkruar nga Anabel

21 Tetor 2022

Aktorja thotë se mëngjeset që i gatuan partnerit janë
Photo Credits: Getty Images

Gwyneth Paltrow ruan një traditë romantike që filloi kur u njoh për herë të parë me atë që sot është bashkëshorti i saj, Brad Falchuk.

Megjithëse çifti është martuar që nga shtatori i vitit 2018, Paltrow ende i bën atij një "mëngjes të dashuri" çdo fundjavë.

“Kur Brad ishte vetëm i dashuri im, unë fillova një traditë për t'i bërë mëngjesin çdo të shtunë,” shkroi Paltrow një video gatimi të Vogue, të cilën e postoi në Instagram.

“Përgatitja dhe gatimi ishin një mënyrë për mua që të shkëputesha nga streset e tjera të jetës sime dhe ta drejtoja fokusin tek i dashuri im! U kthye në një moment shumë të veçantë për ne. Tani quhen mëngjeset #boyfriend edhe sot e kësaj dite.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Në videon e plotë, themeluesja e Goop shpjegon pse kjo traditë është në fakt, një “deklaratë feministe”.

“Vura re se kur u tregoja njerëzve se më pëlqente shumë të gatuaj për Brad-in, disa nga miqtë e mi thoshin: ‘Ua, ka ikur koha kur u përgatisnim burrave mëngjesin’. Dhe gjithmonë, bënin shaka në lidhje me këtë. Kështu që unë fillova të pyes: A mund të jesh feministe dhe të të pëlqejë të bësh gjëra shtëpiakeje apo të kujdesesh për njerëzit që do? Unë mendoj se të gatuash për njerëzit që do nëse dëshiron, është një deklaratë shumë e fortë feministe.”

Poll

Burimi: Glamour