Pushteti

William dhe Kate do të marrin një tjetër rezidencë, sepse kush i refuzon dhuratat e mbretit

Shkruar nga Anabel

7 Tetor 2022

 

William dhe Kate do të marrin një tjetër rezidencë, sepse
WireImage

Cilat janë privilegjet e të pasurit babin mbret? Shumë pasuri të paluajtshme!

Tanimë, princ William dhe Kate Middleton do të trashëgojnë një tjetër dhuratë ekskluzive, pikërisht rezidencën spektakolare Frogmore House në Windsor. 

“Express” raportoi se Charles është gati t’u dhurojë princit dhe princeshës së Wales një fermë, e cila ka shumë rëndësi për mbretin dhe Camilla-n. Ata e blenë fermën në vitin 2007 dhe e rinovuan sipas shijeve të tyre.

William dhe Kate do të marrin një tjetër rezidencë, sepse
MAX MUMBY/ INDIGO/ GETTY IMAGES

Disa detaje rreth pronës?

Ka tre dhoma gjumi dhe ka një fermë prej 192 hektarësh.

Pra, deri tani, William dhe Kate kanë në pronësi: një apartament në pallatin Kensington, një shtëpi në fshat, pasuri në Balmor, vitet e ardhshme do të kenë në dispozicion kështjellën Windsor dhe sikur të mos mjaftonin gjithë këto kështjella dhe pallate, u duhet edhe kjo ferma.

Artikuj të sugjeruar: