Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2022: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

4 Tetor 2022

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2022: Luani dhe Virgjëresha

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2022: Luani dhe Virgjëresha

Tetori do të jetë një muaj i bukur për të udhëtuar. Duket se keni planifikuar të udhëtoni duket për fundjavën e 8-9 tetorit që përkon me Hënën e plotë te Dashi, shtëpia e nëntë e udhëtimeve të largëta. Ju mund të zgjidhni të bëni një udhëtim të largët ose afër dhe çdo udhëtim që do të bëni ka potencialin për të qenë mjaft i lumtur dhe romantik.

Në të njëjtën kohë, Marsi po qarkullon te Binjakët, zona e grafikut që sundon miqtë dhe aktivitetin shoqëror. Në përgjithësi, tani dhe në muajt në vijim, miqtë do të luajnë një rol më të madh se zakonisht në jetën tuaj. Ata ju adhurojnë dhe do të tregojnë se sa shumë kujdesen për ju.

Eklipsi diellor i Hënës së re në Akrep më 25 tetor duke sjellë një rregullim në lidhje me shtëpinë dhe familjen. Ju mund të lëvizni ose të bëni ndryshime në shtëpi ose të shihni një zhvillim në familje. Eklipset zakonisht hapin një kapitull të ri dhe në përgjithësi janë eklipse të lumtura - mund të blini një shtëpi sipas këtij trendi ose të filloni një rinovim.

Ky eklips paraqet disa pengesa të shkaktuara nga Plutoni. Puna duket se po ju tërheq vëmendjen, ndërkohë që edhe shtëpia do të kërkojë vëmendjen e saj.

Eklipsi tjetër do të bjerë te Demi dhe do të përqendrohet te profesioni. Ju jeni një shenjë fikse, që nuk e pëlqeni ndryshimin, por ky eklips (në fakt, të gjitha eklipset) do të kërkojë shkathtësi, përshtatjeje. Vetëm mbani mend, universi po punon gjithmonë në favorin tuaj, kështu që pranoni ndryshimin dhe mirëpriteni atë.

Afërdita do të vizitojë sektorin e shtëpisë nga 23 tetori deri më 16 nëntor, kështu që zbukurojeni atë dhe nëse nuk jeni duke lëvizur, mendoni të organizoni një festë për miqtë. Ju mund të planifikoni një darkë elegante. Ose mund të organizoni një koktej për të përfshirë të gjithë miqtë dhe disa anëtarë të familjes. Shtëpia do të jetë një qendër aktiviteti këtë muaj, kështu që ndizni muzikën dhe lëshojini flokët - lejojini vetes pak argëtim këtë muaj, i dashur Luan.

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2022: Luani dhe Virgjëresha

Kjo është një kohë shumë emocionuese për të qenë një Virgjëreshë, sepse karriera është shumë mirë dhe së shpejti emri juaj do të jetë në gojën e të gjithëve. Arsyeja për këtë lajm të mrekullueshëm është se Marsi, planeti i energjisë, hyri te Binjakët, shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve profesionale - një zonë shpërblimi në karrierë - 20 gusht për të qëndruar deri më 25 mars 2023.

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një punë të re ose duke shpresuar të promovoheni, në një mënyrë ose në një tjetër, profili juaj do të rritet me shpejtësi në industrinë.

Bëni sa më shumë që të mundeni në fillim të tetorit sepse Marsi, planeti që ju sjell gjithë këtë vëmendje profesionale, do të jetë në prapavijë nga 30 tetori deri më 12 janar. Gjatë kësaj kohe përparimi në karrierë do të ngadalësohet dhe do t'ju duhet durim. Do të zbuloni se klientët do ta kenë të vështirë të angazhohen në projekte.

Marsi do të jetë i dobët nga 30 tetori deri më 12 janar, por ju ende do të ruani profilin tuaj të lartë në kompaninë ose industrinë ku punoni.

Përpara se vëllai i madh i Mërkurit, Marsi, të shkojë në prapavijë, do të keni një periudhë të lavdishme nga 1 tetori deri më 15 tetor. Mund të fitoni një shumë bujare parash, ndoshta që përfaqëson një fitim të papritur. Ju mund të paguani një faturë të madhe ose të blini diçka të shtrenjtë që e dëshironit prej kohësh.

Së fundi, eklipsi i 25 tetorit duket shumë i favorshëm duke hapur një mundësi të re në fushën e komunikimit. Si Virgjëreshë, ju jeni të talentuar për të shkruar, redaktuar ose për të folur në publik, ose për të punuar në teknologjinë e lartë, në aplikacione, podkaste, metaverse dhe më shumë. Nëse merrni një telefonatë interesante, mund të dëshironi të hetoni gjithçka që ka të bëjë, dhe kur ta bëni, mund të dëshironi të jeni pjesë e ekipit.

Çfarë muaji të mrekullueshëm keni përpara.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.