Kinema & TV

Shumë shpejt, një film për gjyqin e famshëm Depp-Heard

Shkruar nga Anabel

20 Shtator 2022

Shumë shpejt, një film për gjyqin e famshëm Depp-Heard

Gjyqi që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve mes Johnny Depp dhe Amber Heard do të kthehet në film. Kjo betejë ligjore dhe marrëdhënia e ndërlikuar e një prej çifteve më të përfolur, do të përshtatet në ekranet e kinemave, nën titullin “Hot Take: The Depp/Heard Trial”.

Regjisorja do të jetë Sara Lohman dhe filmi është shkruar nga Guy Nicolucci. Johnny Depp do të portretizohet nga Mark Hapka, ndërsa Amber Heard nga Megan Davis.

Shumë shpejt, një film për gjyqin e famshëm Depp-Heard
Johnny Depp/ Mark Hapka
Shumë shpejt, një film për gjyqin e famshëm Depp-Heard
Amber Heard/ Megan Davis

E ndërsa avokatët do të luhen nga:

Camille Vasquez – Melissa Marty (Avokatja e Johnny).

Marry Carrig – Elaine Bredehoft (këshilltarja e Amber).

Për javë të tëra, e gjithë bota u përqendrua në betejën ligjore të dy ish-bashkëshorteve, ku Heard e kishte akuzuar aktorin për dhunë, ndërsa ky i fundit kërkonte të pastronte emrin dhe reputacionin nga këto akuza. Në fund, gjykata e Virxhinias i dha të drejtë aktorit dhe ai u dëmshpërblye me më shumë se 10 milionë dollarë.

Artikuj të sugjeruar:

 

MOS I HUMBISNI