Bota

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka një kuptim të veçantë!

Shkruar nga Anabel

19 Shtator 2022

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka
Photo Credits: MEGA

Meghan Markle i ka bërë homazhe mbretëreshës Elizabeth II në më shumë se një mënyrë, për funeralin e monarkes së ndjerë të hënën.

Përveç veshjes së një grupi vathësh me perla dhe diamant, të dhuruara nga Madhëria e Saj përpara daljes së parë solo të çiftit në 2018, dukesha e Sussex kishte veshur një fustan të zi me pelerinë nga Stella McCartney, të cilin fansat mbretërorë mund ta kenë të njohur.

Kjo për shkak se Markle, 41 vjeç, kishte veshur një version blu të fustanit në një koncert që festonte ditëlindjen e 92-të të Mbretëreshës në Royal Albert Hall në prill 2018.

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka
Photo Credits: Getty Images

Në mënyrë të përshtatshme, ajo zgjodhi të vishte të njëjtin stil në të zezë, për t'i thënë lamtumirën e fundit mbretëreshës.

"E gjithë veshja dukej si një dedikim për mbretëreshën", shkroi dikush në Twitter.

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka
Photo Credits: Getty Images

Kodi i veshjes së funeralit kërkonte fustane ose pallto të zeza deri tek gjuri, së bashku me kapele të zeza dhe vello opsionale.

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka
Photo Credits: Getty Images

Meghan Markle zgjodhi një stil të ngjashëm veshjeje edhe në një nga daljet e saj të fundit si pjesë e monarkisë në vitin 2020, duke bërë një dalje dramatike nga jeta mbretërore.

Veshja e Meghan Markle për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth ka
Photo Credits: Getty Images

Burimi: NY Post

MOS I HUMBISNI