Marredhenie

Psikologia shpjegon pse Leonardo DiCaprio lidhet vetëm me goca nën 25 vjeç

Shkruar nga Anabel

4 Shtator 2022

Psikologia shpjegon pse Leonardo DiCaprio lidhet vetëm me goca nën 25

Mosha 25-vjeçare është një vit historik – viti kur zhvillimi dhe maturimi i korteksit paraballor, pjesa e trurit përgjegjëse për kontrollin e impulseve dhe vendimmarrjen, përfundon më në fund. Në moshën 25-vjeçare, ju keni arritur pjekurinë dhe keni një tru të formuar plotësisht. Në këtë moshë, ju gjithashtu nuk keni absolutisht asnjë shans të lidheni me Leonardo DiCaprio-n. :(

Rregulli i Leonardo DiCaprio-s për të dalë vetëm me gra më të reja se ai, saktësisht vetëm me goca nën 25 vjeç, ka qenë një nga temat trend në rrjetet sociale këto ditë. Fansat e yllit të Titanikut kanë teori të çuditshme në lidhje me zakonin e tij për lidhjet. DiCaprio së fundmi u nda nga Camila Morrone pasi ajo mbushi 25 vjeç.

Duke shpjeguar fenomenin e superyllit, psikologia Emma Kenny tha për The Sun, "Ai është në një pozicion shumë të pazakontë, i cili i lejon atij të zgjedhë dhe të zgjedhë këdo që dëshiron të jetë me të. Derisa ai të mërzitet ose të kuptojë se partnerja dëshiron të kalojë në një terren më të sigurt përmes martesës ose duke pasur fëmijë.”

“Mosha e grave me të cilat ai lidhet dhe pika në të cilën mbarojnë marrëdhëniet e tyre duket se përkojnë me këta tregues të jetës,” tha psikologia.

Sipas saj, DiCaprio "nuk ka ndërmend të heqë dorë nga aventurat e tij" dhe nuk dëshiron "të përputhet me një plan shoqëror".

Më parë, superylli ka qenë i lidhur me Gisele Bündchen, Bar Rafaeli, Blake Lively, Erin Heatherton, Toni Garrn, Kelly Rohrbach, Nina Agdal dhe asnjëra prej tyre nuk ishte më shumë se 25 vjeç.