Celebrity

Kate Moss thotë se Johnny Depp i dhuroi një varëse diamanti, nga të pasmet e tij

Shkruar nga Anabel

1 Shtator 2022

Kate Moss thotë se Johnny Depp i dhuroi një varëse diamanti, nga
British Vogue

Kate Moss rikujtoi për "British Vogue" momentin kur mori për herë të parë një varëse me diamantë. Në fakt, ishte një dhuratë nga Johnny Depp dhe mënyra si ajo e mori këtë dhuratë është mjaft interesante.

Në vitin 1995, Moss u shfaq me një varëse rrëzëllitëse prej diamanti dhe e risolli në vëmendje duke thënë: “Ajo varësja me diamantë që Johnny më dhuroi…ishin diamantët e parë që zotëroja. Ai e nxorri nga prapanica e tij”. 

@britishvogue You never forget your first diamonds, but #KateMoss ? original sound - British Vogue

Moss tha se ishin duke darkuar, kur Depp, i tha se kishte diçka në prapanicë. “Mund të kontrollosh?” më pyeti ai. Unë thashë “Çfarë?!”, tha Moss dhe vijoi, “Unë futa dorën në pantallonat e tij dhe tërhoqa një varëse me diamantë. Atë varëse”.

Johnny Depp, si gjithmonë shumë origjinal, sepse jo të gjithë do sjellin diamantet me një kuti të bukur bizhuterie dhe me trëndafila. 

Kate Moss thotë se Johnny Depp i dhuroi një varëse diamanti, nga
Getty Images

Supermodelja Kate Moss dhe aktori Johnny Depp kanë qenë një prej çifteve ikonikë, që prej vitit 1994, deri më 1998.

Kate Moss ishte gjithashtu edhe dëshmitare në gjyqin më të famshëm, Depp-Heard, ku dëshmoi mbi ngjarjen për të cilën akuzoi Amber Heard, ish-partnerin e saj. Sipas saj, Depp e kishte shtyrë nga shkallët Kate Moss, e cila hodhi poshtë akuzat, duke thënë: “Jo, ai nuk më shtyu, gjuajti, apo hodhi nga shkallët. Unë bërtita sepse nuk e dija se ç’ndodhi dhe po ndieja dhimbje. Ai (Johnny Depp) erdhi me vrap, më mbajti në krahë, më çoi në dhomë dhe mori ndihmën mjekësore”. Moss tregoi se gjatë një stuhie me shi, ajo rrëshkiti nga shkallët dhe Johnny ishte ai që i ofroi ndihmë.

Artikuj të sugjeruar: